Matthias Mayer wygrał alpejski zjazd w Soczi

Matthias Mayer z Austrii wygrał zjazd alpejczyków podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Drugie miejsce zajął Włoch Christof Innerhofer, a trzecie Norweg Kjetil Jansrud.

24-letni Austriak występował z 11. numerem startowym i po swoim przejeździe objął prowadzenie z czasem 2:06,23. Faworyci rywalizacji mieli jednak dopiero wykonać swoje próby. Żaden z nich nie zdołał jednak pokonać Mayera, zawiódł m.in. legendarny Bode Miller – Amerykanin 0,52 s i zajął dopiero ósme miejsce.

Przed występem dwudziestego na liście startowej Christofa Innerhofera, Mayer prowadził przed Kjetilem Jansrudem o 0,10 s, a trzeci był inny Norweg – Aksel Lund Svindal. Reprezentant Włoch pojechał doskonale, w górnej części trasy miał lepsze międzyczasy od lidera, ale ostatecznie przegrał z nim o 0.06 s i musiał zadowolić się srebrnym medalem. Mayer został mistrzem olimpijskim w swoim debiucie na tej imprezie.

Polak Maciej Bydliński nie wystartował z powodu choroby.

Wyniki:

1. Mayer (AUT)
2. Innerhofer (ITA) + 0,06 s
3. Jansrud (NOR) + 0,10 s
4. Svindal (NOR) + 0,29 s
5. Ganong (USA) + 0,41 s

Pełne wyniki (PDF) >>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz