Mavs tęsknią na Dirkiem, Jordan wygrywa z Bulls

Dallas Mavericks (26-11) – Indiana Pacers (16-20) 89-102

* Dirk Nowitzki, który miał w tym meczu zagrać opuścił jednak ósmy mecz z rzędu i Mavs kolejny raz przegrali osłabieni brakiem swojego lidera. Bez Niemca Dallas notuje bilans 2-6 i tylko dwukrotnie w tych meczach pzekroczyło barierę 100 rzuconych punktów

* 20 punktów w czwartej kwarcie dla Pacers zdobył Brandon Rush i były to jego wszystkie zdobyte w tym meczu oczka

* zdobywając 16 punktów swój rekord kariery ustanowił debiutant z Indiany Paul George

* po 17 punktów dla Pacers zdobyli Danny Granger i nawiązujący ostatnio do wysokiej formy z poprzedniego sezonu Darren Collison (17 pkt., 5 zb., 4 ast., 3 prz.) kiedy to był jednym z najlepszych rookies

Chicago Bulls (25-13) – Charlotte Bobcats (15-21) 91-96

* Bobcats wygrali czwarte spotkanie z rzędu, a smakuje ono szczególnie właścicielowi zespłu z Charlotte bo odniesione zostało nad Bulls, których jestżywą legendą. Pod wodzą trenera Paula Silasa notują bilans 6-2

* Bulls przegrywali już 17 punktami w pierwszej połowie i po mozolnym odrabianiu strat pierwszy raz na prowadzenie wyszli dopiero pod koniec trzeciej kwarty

* najlepszym zawodnikiem spotkania był D.J.Augustin, który oprócz 22 punktów i 12 asyst nie pozwolił rozwinąć skrzydeł Derrickowi Rose (17 pkt., 5-17 FG, 7 ast.)

* na 1:14 do końca meczu bardzo wazne punkty dla Bobcat zdobył Tyrus Thomas (17 pkt., 13 zb.) wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 90-89, w kolejnej akcji swojego rzutu nie trafił Rose, a nie pomylił się Stephen Jackson (16 pkt., 6-17 FG, 4 zb.). Za chwilę kolejny raz nie popisał się rozgrywający Bulls wyrzucając piłkę w aut

* wracający po kontuzji Gerald Wallace zanotował 14 punktów i 7 zbiórek

Atlanta Hawks (26-14) – Toronto Raptors (13-25) 104-101

* Raptors prowadzili na 45 sekund przed końcem meczu 101-99 po zagraniu Amira Johnsona (9 pkt., 7 zb.) 2+1. Po chwili za trzy spudłował Jamal Crawford i Raptors mogli być niemal pewni wygranej. Niestety dla kibiców z Kanady „niemal” to nie wygrana. Kiedy piłkę w rękach miał Jose Manuel Calderon (11 pkt., 9 ast.) Johnson popełnił na 10 sekund przed końcem faul ofenswyny przy zasłonie. Co zrobili Hawks? Zagrali do Mika Bibby (8 pkt., 4 ast., 2-8 FG), ktory trafił za trzy na wprost kosza. Podopieczni Jaya Triano mogli wygrać ten mecz, ale wbijający się pod kosz Calderon nie zdołał oddać nawet rzutu i stracił piłkę. Faulowany Joe Johnson (26 pkt., 10-20 FG) trafił dwa rzuty osobiste i rzut rozpaczy Andrei Bargnianiego (26 pkt., 12-22 FG) równo z syreną okazał się niecelny

* Spurs mają obecnie najlepszy bilans w NBA – 33-6

* głównym sprawcą porażki Millwauke w tym meczu był Matt Bonner, który wszystkie swoje 17 punktów zdobył w decydującej drugiej połowie. Skrzydłowy Spurs trafił 3 z 5 rzutów za trzy

* bardzo dobry mecz rozegrał także tradycyjnie już Manu Ginobili (23 pkt., 7 zb., 4 ast.)

* po stronie Bucks (14-22), którzy przegrali czwarte z ostatnich pięciu spotkań najlepiej spisał się zaliczając 15 punktów, 14 zbiórek i 4 bloki Andrew Bogut