Dania 2014: Francja eliminuje Serbię i daje Polsce 2 punkty

Francja pokonała Serbię 31:28 w ostatnim meczu grupy C Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w Danii. Trójkolorowi z pierwszego miejsca awansowali do II fazy turnieju. W rundzie zasadniczej zagrają też Polacy, startują do walki z czwartego miejsca i dwoma punktami na koncie.

Polscy kibice z wielkimi emocjami przyglądali się konfrontacji byłych mistrzów Europy z aktualnymi wicemistrzami Starego Kontynentu. Od jej wyniku zależało czy Polacy w drugiej fazie turnieju będą mieć 2 punkty i realne szanse na awans do półfinału czy raczej odegrają w niej rolę statystów.

Na szczęście już od pierwszych minut spotkania zarysowała się dość spora przewaga Trójkolorowych, którzy szybciutko odjechali Serbom na 3-4 bramki. Na przerwę zespoły udały się przy wyniku 17:12 dla Francji.

Po zmianie stron zmieniło się niewiele – Francuzi zdołali nawet na chwilę powiększyć przewagę do ośmiu trafień i wówczas było jasne, że ten dzień wspaniale ułożył się dla drużyny Michaela Bieglera. Trójkolorowi spokojnie dowieźli wygraną do końca i z kompletem punktów wygrali grupę C. Polacy finiszowali na drugim miejscu z dwoma punktami. Trzecia lokata przypadła Rosjanom, a Serbia mimo wygranej na otwarcie z Polską, wraca do domu. Drużyna z Bałkanów została wyeliminowana na skutek tego, że miała najgorszy bilans bramkowy w małej tabeli uwzględniającej mecze między trzema drużynami z równą liczbą punktów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem tego meczu był Guillaume Joli, który popisał się niecodziennym osiągnięciem – skutecznie wykonał wszystkie 10 rzutów karnych, do których podszedł w tym spotkaniu.