Belgijski sukces rodził się w bólach, Algieria pękła w końcówce

Marc Wilmots

W meczu grupy H piłkarskich mistrzostw świata Belgia wygrała z Algierią 2:1. Typowana na jednego z głównych aktorów tego mundialu drużyna z Europy odwróciła losy spotkania w ostatnich 20. minutach gry.

W powszechnej opinii zespół Belgii powinien na tych mistrzostwach zajść bardzo daleko. Problem w tym, że w Belo Horizonte, przez wiele minut ekipa ta nie potrafiła sprostać wysokim oczekiwaniom. Algierczycy umiejętnie i szczelnie zaryglowali dostęp do własnej bramki i od czasu do czasu próbowali wyprowadzić jakiś atak. Efekt był taki, że widowisko przez większą część czasu było bardzo monotonne i pozbawione wielu okazji podbramkowych. Na domiar złego dla Belgów w 25. minucie Vertonghen popełnił głupiutki faul w polu karnym i sprezentował rywalom gola, którego autorem był Feghouli.

W drugiej połowie Marc Wilmots dokonał zmian, które ożywiły ekipę Belgii. Na boisku pojawili się Fellaini i Mertens i to oni dali zespołowi trzy punkty. W 70. minucie pierwszy z nich ładną główką doprowadził do remisu, Mertens zadał zaś decydujący cios, gdy w 80. minucie sfinalizował celnym strzałem kontrę i świetne dogranie Edina Hazarda.