Mecz na poziomie Final 4 – konferencja po starciu Vive – Barcelona

Mieliśmy dwa gole przewagi w ostatniej minucie, więc nie mogę być zadowolony z remisu. Mieliśmy wszystko w naszych rękach. Ale za całość mogę zespołowi pogratulować, bo walczyliśmy z najlepszym zespołem świata. – mówił po meczu Vive Tauron Kielce – FC Barcelona Lassa (30:30) trener kieleckiego zespołu, Tałant Dujszebajew.

Tałant Dujszebajew (trener Vive Tauron Kielce):

Mieliśmy dwa gole przewagi w ostatniej minucie, więc nie mogę być zadowolony z remisu. Mieliśmy wszystko w naszych rękach. Ale za całość mogę zespołowi pogratulować, bo walczyliśmy z najlepszym zespołem świata. Dziękuję kibicom, którzy pozwolili nam wrócić do gry, mimo straty czterech goli. To będzie dla nas nauczka na przyszłość, jak nie grać ostatnich sekund. Może powinienem wcześniej wziąć czas, może to był mój błąd. Ale po meczu każdy jest mądry i wie jak powinno być. Gratuluję dla Barcy i dla moich zawodników, jest jak jest. Dziś odpoczywamy, a we wtorek gramy kolejny mecz.

Xavier Pascual (trener FC Barcelona Lassa):

Po pierwsze chciałem powiedzieć, że był to bardzo dobry mecz, toczony w świetnej atmosferze. Nie zasłużyliśmy na przegraną, mecz był wyrównany i zremisowaliśmy go w ostatnich sekundach.W pierwszej połowie nadawaliśmy rytm temu starciu. W drugiej części to kielczanie zdominowali nas i byli lepsi na parkiecie.Sądzę żę ostatnie 3 minuty były dla nas najgorsze w tym starciu, ale udało się zremisować. Uważam że był to mecz na poziomie fina 4.

Na temat Kamila Syprzaka, polskiego zawodnika w Barcelonie:

Kamil Syprzak jest dla nas jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Pierwsze miesiące nie są łatwe dla żadnego zawodnika, który przychodzi do Barcy. Szatnia przyjęła go bardzo dobrze, koledzy go polubili. Sądzę, że nadal będzie robił takie postępy jak do tej pory.

Kamil Syprzak (gracz FC Barcelona Lassa):

Gratuluję drużynie z Kielc świetnej walki. Zgadzam się z tym co mówi nasz trener. Taki remis buduje atmosferę w drużynie, bo jest jak zwycięstwo. Gramy z meczu na mecz coraz lepiej. Cieszę się, że mogłem zagrać przed polską publicznością.

Troszeczkę się zmieniło od czasów mojej gry w Płocku, jestem teraz w Barcelonie. Pojedynki Barcy z Kielcami też są bardzo pasjonujące, choć oczywiście nie między kibicami. Mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy cieszyli się z mojego powrotu do Polski i gry w tym meczu.

Karol Bielecki (gracz Vive Tauron Kielce):

Dużo walki, świetna atmosfera, zrobiliśmy wszystko co mogliśmy, by to wygrać. Byliśmy o włos, ale nie udało się. Dzięki temu meczowi mamy jednak dodatkowy impuls na przyszłość, bo on pokazał, że możemy iść w górę.