Messi ze ,,Złotą Piłką”

Leo Messi  został wybrany najlepszym piłkarzem roku 2010 wg.FIFY i,,France Football”.Szczerze mówiąc,jestem tym wyborem dosyć mocno zaskoczony.Messi na gorąco tez mówił , że się tej nagrody zupelnie nie spodziewał.Nie przewidziałem go nawet w pierwszej , nominowanej trójce.Dla  mnie osobiście trzema  najlepszymi piłkarzami 2010 roku byli właśnie Xavi,Iniesta , ale też Snejder.

Messi w 2010 roku  nic specjalnego nie wygral.Okej,to jest konkurs indywidualny , ale nie oszukujmy się , że zawsze kryteriami były zdobyte trofea.W  2006 wygrał Canavarro, który z Wlochami zdobył Mistrzostwo Świata.W 2007 Kaka(wygrał z Milanem LM),W 2008 Ronaldo(wygrał z MU LM),w 2009  Messi(wygrał LM z Barceloną) i teraz ponownie Messi(nie wygrał nic).Oczywiście , dużo trzeba też dać od siebie.Ja postawiłbym na Iniestę.To on (razem z Xavim)w głównej mierze pracuje na gole dzisiejszego laureata.To on zdobył Mistrzostwo Świata z Hiszpanią i przede wszystkim to on zdobył bramkę przeciwko Oranje , która dała to Mistrzostwo.Jest to piłkarz , który  na boisku widzi naprawdę wszystko. Często jest w cieniu swoich kolegów,no bo to nie on zdobywa dużo bramek,ale to on razem z Xavim pracuje na te gole.Prywatnie jest bardzo skromnym człowiekiem.Woda sodowa nie uderza mu do głowy.W moim prywatnym rankingu na drugim miejscu znalazłby się Xavi.O nim można powiedzieć praktycznie to samo co o Inieście.Tylko Andres przewyższa go o tą jedną bramkę w finale Mundialu.No i trzeci Snejder.Wygrał Ligę Mistrzów i był  jednym z głównych(obok Milito) bohaterów  Interu.Na Mundialu pięć bramek i wicemistrzostwo-to też dużo mówi?.

Trenerem roku zostal wybrany Jose Mourinho.I tu musze się zgodzić.Zdobył potrójną korone z Interem.Teraz podjął się pracy w Realu,a praca w Realu chyba trzyma pod najwyższą presją.Radzi sobie całkiem dobrze  , no poza klęską z Barceloną.Ma świetne relacje z pilkarzami,jest wyjątkowy.Ma co prawda dość kontrowersyjną osobowość , ale często to dzięki niej wygrywa.Jego pilkarze wypowiadają się o nim w samych superlatywach i super-pozywtywnie.Gdybym ja miał wybierać też bym na niego postawił..

Oprócz tego Fifa wybrała także jedenastkę roku 2010.Tutaj raczej bez niespodzianek.W jedenastce znalazlo się dwóch pilkarzy Realu,trzech Interu i aż sześciu z  FC Barcelony.

Jedenastka roku FIFA :

Casillas (Real) – Maicon (Inter), Lucio (Inter), Pique (Barcelona), Puyol (Barcelona) – Xavi (Barcelona), Sneijder (Inter), Iniesta (Barcelona) – Messi(Barcelona), Villa(Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real).


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Daniel Flak
Mam czternaście lat. Uwielbiam sport, a w szczególności piłkę nożną, w której zakochałem się oglądając w telewizji Mistrzostwa Świata w Niemczech. Od tego czasu regularnie trenuje i gram w klubie, obecnie w Rakowie Częstochowa. Oprócz tego, wielką przyjemność sprawia mi pisanie o futbolu. W przyszłości chciałbym zostać dziennikarzem sportowym. Prowadzę bloga, na którego serdecznie zapraszam: http://daniel99.blox.pl/html
http://daniel99.blox.pl