Meusburger rywalką Radańskiej w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska

Rywalką Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale turnieju WTA Katowice 2014 będzie Yvonne Meusburger. Mecz rozegrany zostanie w piątek ok. 14:00. W czwartek Agnieszka uporała się z Włoszką Schiavone, a Austriaczka pokonała Marjanę Lucić Baroni. 

Obie panie nie zmęczyły się zbytnio w swoich czwartkowych występach. Zarówno Meusburger, jak i Radwańska zwyciężyły w dwóch setach. Teraz przyjdzie im zmierzyć się w czwartym w historii pojedynku między sobą. Dotychczasowe trzy dość łatwo wygrała Polka, osatni raz w 2013 roku na Wimbledonie (6:1 6:1), wcześniej spotykały się jeszcze 2005 i 2006 roku. 

30-letnia Austriaczka jest obecnie 38. rakietą światowego rankingu WTA i ostatnie miesiące są najlepszymi w jej karierze. W marcu tego roku była na 37, najwyższym w swojej historii miejscu w klasyfikacji najlepszych tenisistek. W pierwszej rundzie turnieju w Katowicach wyeliminowała w dwóch setach Polkę Magdalenę Fręch.

Bój o półfinał katowickiego turnieju między Agnieszką Radwańską i Yvonne Meusburger rozpocznie się w piątek ok. 14;00.

 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/