Meusburger rywalką Radańskiej w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska

Rywalką Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale turnieju WTA Katowice 2014 będzie Yvonne Meusburger. Mecz rozegrany zostanie w piątek ok. 14:00. W czwartek Agnieszka uporała się z Włoszką Schiavone, a Austriaczka pokonała Marjanę Lucić Baroni. 

Obie panie nie zmęczyły się zbytnio w swoich czwartkowych występach. Zarówno Meusburger, jak i Radwańska zwyciężyły w dwóch setach. Teraz przyjdzie im zmierzyć się w czwartym w historii pojedynku między sobą. Dotychczasowe trzy dość łatwo wygrała Polka, osatni raz w 2013 roku na Wimbledonie (6:1 6:1), wcześniej spotykały się jeszcze 2005 i 2006 roku. 

30-letnia Austriaczka jest obecnie 38. rakietą światowego rankingu WTA i ostatnie miesiące są najlepszymi w jej karierze. W marcu tego roku była na 37, najwyższym w swojej historii miejscu w klasyfikacji najlepszych tenisistek. W pierwszej rundzie turnieju w Katowicach wyeliminowała w dwóch setach Polkę Magdalenę Fręch.

Bój o półfinał katowickiego turnieju między Agnieszką Radwańską i Yvonne Meusburger rozpocznie się w piątek ok. 14;00.

 

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz