Miami 2014: w środę cztery mecze naszych reprezentantów

Pomału rozkręca się tenisowy turniej w Miami. W Środę swoje mecze pierwszej rundy rozegrają m.in. Katarzyna Piter, Urszula Radwańska, Łukasz Kubot i Michał Przysiężny. W drugiej rundzie są już natomiast rozstawieni Agnieszka Radwańska oraz Jerzy Janowicz.

Spotkania prestiżowego turnieju na Florydzie rozpoczną się od godziny 16:00. Wtedy to też na korcie zameldują się pierwsi Polacy – Łukasz Kubot i Michał Przysiężny. Przeciwnikiem 30-letniego Przysiężnego (75 miejsce w rankingu ATP) będzie o 4 lata starszy Albert Montanes z Hiszpanii (59. lokata). Tenisiści ci zagrają ze sobą drugi raz – w 2010 roku Montanes wygrał z Polakiem pięciosetowy mecz w 1. rundzie US Open. Zwycięzca tego stracia zmierzy się z Bułgarem Gregorem Dimitrowem. 

 Łukasz Kubot (81. w klasyfikacji ATP) będzie notowany o 14. miejsc wyżej Australiczyk Matthew Ebden. Będzie to ich pierwsze oficjalne spotkanie. Nagrodą za triumf w tej parze będzie możliwość sprawdzenia się w starciu z wielkim Andy Murrayem. 

Drabinka turnieju mężczyzn w Miami >>

Katarzyna Piter do turnieju głównego przebijała się przed dwurundowe kwalifikacje. Pokonała w nich Michaellę Krajicek oraz Irinę Chromaczewą. Ten drugi mecz zakończył się w trzecim secie po kreczu Rosjanki. Rywalką Katarzyny w I rundzie będzie Argentynka Paula Ormachea. Obie panie dzieli 25 miejsc w rankingu WTA – Piter jest na 100. pozycji, jej przeciwniczka na 75. Mecz rozpocznie się ok. 17:30 a jego triumfatorka dostanie szansę zagrania z utytułowaną Petrą Kvitovą. 

Mniej więcej w tym samym czasie pojedynek z Nadią Pietrową z Rosji toczyć będzie Urszula Radwańska. Na lepszą z tej pary czeka już Sabina Lisicki. Będzie to drugie  w karierze starcie Uli z tą doświadczoną 31-letnią zawodniczką. W 2012 roku na trawiastym korcie w S'Hertogenbosch musiała uznać wyższość Rosjanki przegrywając w dwóch setach. W swojej karierze Pietrowa była nawet na trzecim miejscu w klasyfikacji (WTA), ale ostatnie miesiące nie są dla niej łatwe. W 2013 roku nie przeszła ani razu pierwszej rundy turnieju wielkoszlemowego i zakończyła sezon na 102 lokacie. Początek 2014 odpuściła ze względu na tragiczną śmierć matki w grudniu ubiegłego roku. Obecnie zajmuje 205. miejsce w rankingu i gra w Miami dzięki dzikiej karcie. Dla porównania Urszula Radwańska sklasyfikowana jest 144 miejsca wyżej. 

Drabinka turnieju pań w Miami >>

Od drugiej rundy udział w zawodach rozpoczną natomiast Jerzy Janowicz i Agnieszka Radwańska. Nasz najlepszy singlista nie zna jeszcze swojego rywala – wyłoni go dopiero mecz Roberto Bautista Agut – Steve Johnson. Przeciwniczką Agnieszki będzie zaś Romina Oprandi ze Szwajcarii. 

fot. Alex Lee


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/