Mistrzowie!!!

Polscy siatkarze w pięknym stylu obronili tytuł mistrzów świata. W finale turnieju Włochy-Bułgaria 2018, Biało-Czerwoni rozbili Brazylię 3:0.

Spotkanie w Turynie od początku toczyło się pod dyktando broniących tytułu, choć nie faworyzowanych tego dnia Polaków. W pierwszym secie dość długo mieliśmy 3-4 punkty przewagi, ale rywale, dzięki mocnej zagrywce i naszym kilku błędom odrobili straty, doprowadzając do gry na przewagi. Lepiej ten pojedynek nerwów znieśli jednak nasi i mogliśmy świętować triumf 28:26.

Druga partia była już łatwiejsza i skończyła się wygraną 25:20. Polacy imponowali spokojem i konsekwencją, z jaką wykorzystywali większość swoich ataków i punktowali po błędach Brazylijczyków.

Trzecia odsłona była już popisem drużyny Vitala Heynena. Od samego startu mieliśmy kilkupunktową przewagę, a każde kolejne udane zagranie, wysysało z rywali nadzieję na powrót do gry. I gdy wydawało się, że gładko zmierzamy po tytuł, coś zacięło się w naszej reprezentacji. Brazylijczycy momentalnie odrabiali starty, ale na szczęście zabrakło im czasu. Po świetnym ataku Bartosza Kurka mogliśmy świętować obronę złotych medali mistrzostw świata 2018!!!