Młodzieżowe Euro 2017 będzie fajne

We wtorkowy wieczór na Kolporter Arenie reprezentacja Polski U21 zremisowała bezbramkowo ze Szwecją. Wynik nie był tu jednak najważniejszy. Spotkanie to było przedsmakiem tego, jak mają wyglądać ME 2017 w tej kategorii wiekowej organizowane przez Polskę. Dziś już wiemy, że mogą wyglądać świetnie.

Na trybunach Kolporter Areny zasiadło ponad 11 tysięcy widzów. Pomijając ilość wejściówek, jakie trafiły do szkół (dzieciaków było na prawdę sporo), to trzeba tę liczbę szanować. Dość powiedzieć, ze tylko raz w 2015 roku kielecki stadion odwiedziło więcej osób – na meczu z Legią Warszawa w lutym. Warto przypomnieć, ze mecze Korony ogląda zazwyczaj około 8 tysięcy ludzi, a częstą wymówką jest gra w piątek/poniedziałek o 18:00. Polacy ze Szwedami zmierzyli się we wtorek… o 18:00. Jasne – reprezentacja, nawet młodzieżowa to jakaś tam atrakcja i odmiana od meczów ekstraklasy, ale czy aż tak duża?

Po meczu trener Szwedów Hakan Erikson komplementował Kielce, hotel w jakim mieszkali podczas obozu i boiska na jakich przyszło im trenować. Kurtuazja? Może, ale może po prostu miasto jest dobrze przygotowane na przyjęcie takiej imprezy.

Już dziś wiadomo, że za 2 lata na Kolporter Arenie rozegrany zostanie przynajmniej jeden z grupowych meczów reprezentacji Polski. Należy przypuszczać, że obejrzy go kilkanaście tysięcy kibiców, a doping będzie niósł ich do zwycięstwa. Miejmy nadzieję, że pozostałe miasta podejdą do młodzieżowego Euro podobnie. Na ten moment pomysł „decentralizacji” tego turnieju i oddania go mniejszym ośrodkom oraz stadionom wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Na koniec słówko na temat poziomu sportowego – obejrzeliśmy we wtorek w Kielcach przyzwoite widowisko, nie było goli, ale jedna i druga drużyna miały swoje okazje, młodzi Szwedzi pokazali kilka bardzo ładnych akcji. To kolejny argument za tym, by z organizacji MME cieszyć się, a nie psioczyć na Bońka, że bez walki oddał Euro 2020. Szykuje nam się fajny, na prawdę fajny turniej.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/