Mołdawia pokonana

Właściwie na tytule powinno się zakończyć pisanie o tym meczu. Jest w nim wszystko co chcemy z pojedynku z Mołdawią zapamiętać. Pokonaliśmy rywali 2:0, a nad stylem wypada spuścić zasłonę milczenia. 

Wygrana ze 141. drużyną w rankingu przyszła w męczarniach, które zelżył wydatnie arbiter dyktując dla nas rzut karny po wydumanym faulu na Piszczku. Biało-Czerwoni męczyli dziś niemiłosiernie – kibiców, nielicznych telewidzów i przede wszystkim siebie samych. Nie szalonym tempem, raczej ślamazarną grą.

Po dwóch pojedynkach eliminacji mamy 4 punkty ale tak na prawdę nie wiemy nic. Taki sam bilans zanotowały Anglia, Czarnogóra i prawdopodobnie Ukraina, która z San Marino zagra w późniejszym terminie. Na dzień dzisiejszy wygląda na to, że w grupie jest dwóch chłopców do bicia i cztery w miarę wyrównane zespoły. Niestety wydajemy się być najsłabsi z tej czwórki. No i chyba warto podziękować Bogu, który chronił dziś nie tylko królową, ale i całą Anglię oraz przy okazji Polskę. Gdyby nie gol Lamparda z karnego 3 minuty przed końcem, to za nieco ponad miesiąc synowie Albionu przyjeżdżali by do Warszawy z, może nie nożem, ale nożykiem na gardle. Do tego każdy punkt któregoś z bezpośrednich rywali (Ukraina, Czarnogóra) zdobyty na Wembley jest dla nas stratą. Wszak wiemy jak „dobrze” idzie nam na tym stadionie. Wciąż musimy też zakładać, że to Anglia wygra grupę, a my bijemy się „tylko” o baraże. W tym rozrachunku straciliśmy dziś punkt do Ukrainy. I to taki najtrudniejszy do odrobienia.

Oglądając to widowisko po głowie kołatały mi tylko dwie myśli. Pierwsza, że współczuję tym, którzy dali 20 złotych za tą „przyjemność”.  Druga myśl bardziej złożona – naszym piłkarzom ewidentnie nie chciało się podkręcać tempa. Gdybym był selekcjonerem, to zarządzałbym bezpośrednio po zakończeniu ciężki trening, jeżeli nie zdobyliśmy przynajmniej trzech goli.


pubsport.pl
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/