Mołdawia pokonana

Właściwie na tytule powinno się zakończyć pisanie o tym meczu. Jest w nim wszystko co chcemy z pojedynku z Mołdawią zapamiętać. Pokonaliśmy rywali 2:0, a nad stylem wypada spuścić zasłonę milczenia. 

Wygrana ze 141. drużyną w rankingu przyszła w męczarniach, które zelżył wydatnie arbiter dyktując dla nas rzut karny po wydumanym faulu na Piszczku. Biało-Czerwoni męczyli dziś niemiłosiernie – kibiców, nielicznych telewidzów i przede wszystkim siebie samych. Nie szalonym tempem, raczej ślamazarną grą.

Po dwóch pojedynkach eliminacji mamy 4 punkty ale tak na prawdę nie wiemy nic. Taki sam bilans zanotowały Anglia, Czarnogóra i prawdopodobnie Ukraina, która z San Marino zagra w późniejszym terminie. Na dzień dzisiejszy wygląda na to, że w grupie jest dwóch chłopców do bicia i cztery w miarę wyrównane zespoły. Niestety wydajemy się być najsłabsi z tej czwórki. No i chyba warto podziękować Bogu, który chronił dziś nie tylko królową, ale i całą Anglię oraz przy okazji Polskę. Gdyby nie gol Lamparda z karnego 3 minuty przed końcem, to za nieco ponad miesiąc synowie Albionu przyjeżdżali by do Warszawy z, może nie nożem, ale nożykiem na gardle. Do tego każdy punkt któregoś z bezpośrednich rywali (Ukraina, Czarnogóra) zdobyty na Wembley jest dla nas stratą. Wszak wiemy jak „dobrze” idzie nam na tym stadionie. Wciąż musimy też zakładać, że to Anglia wygra grupę, a my bijemy się „tylko” o baraże. W tym rozrachunku straciliśmy dziś punkt do Ukrainy. I to taki najtrudniejszy do odrobienia.

Oglądając to widowisko po głowie kołatały mi tylko dwie myśli. Pierwsza, że współczuję tym, którzy dali 20 złotych za tą „przyjemność”.  Druga myśl bardziej złożona – naszym piłkarzom ewidentnie nie chciało się podkręcać tempa. Gdybym był selekcjonerem, to zarządzałbym bezpośrednio po zakończeniu ciężki trening, jeżeli nie zdobyliśmy przynajmniej trzech goli.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz