Bjoergen wygrywa, Justyna ze srebrem

Marit Bjoergen wygrała bieg na 30 km techniką klasyczną na MŚ Val di Fiemme. Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce, a brązowy medal przypadł Theresie Johaug.

Od początku na trasie stała mocna selekcja. Z każdym kilometrem od czołówki odstawały kolejne zawodniczki. Już podczas pierwszej pięciokilometrowej pętli z początkowych 45 pań, na czele zostało około 20. Prowadzenie na przemian obejmowały Justyna Kowalczyk, Therese Johaug i Marit Bjoergen. Mniej więcej po 15 km te 3 biegaczki i kolejna Norweżka – Heidi Weng zyskały pewną przewagę. Wkrótce dołączyła do nich też Niemka Nicole Fessel.

Taki układ utrzymał się prawie do 20 km, kiedy to „wielka trójka” zostawiła Weng i Fessel. Wszystkie trzy liderki skorzystały z możliwości wymiany nart i ruszyły na ostatnie 10 km rywalizacji.

Z „pit stopu” najszybciej wyjechała Johaug, a tuż za nią jechała Kowalczyk. Nieco problemów miała Bjoergen, która straciła kilkanaście metrów, ale w kolejnych minutach spokojnie doskoczyła do swoich rywalek. Marit zdawała się mieć jednak słabszy moment, gdyż od tego czasu, przez około 15 minu, ani razu nie wysunęła się na prowadzenie. Tempo nadawały na przemian Johaug i Kowalczyk.

Około 1 km przed metą atak przypuściły Bjoergen i Kowalczyk. Nie wytrzymała tego Johaug i odpadła z walki o złoto. Kowalczyk i Bjoergen walczyły na ostatniej prostej, ale silniejsza okazała się Norweżka, uzyskując 3 sekundy przewagi.

Oficjalne wyniki – MŚ 2013 – bieg kobiet na 30 km tech. klasyczną


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/