Dania – Chorwacja w drugim półfinale MŚ

Duńczycy i Chorwaci zagrają w drugim półfinale Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. W ćwierćfinałach, te drużyny pozostawiły w pokonanym polu Węgry i Francję.

W swoim ćwierćfinale z Węgrami drużyna duńska od samego początku postanowiła pokazać rywalowi, kto bardziej zasługuje na walkę o medale. Przez pierwsze dziesięć minut ekipa Urlika Wilbeka pozwoliła wrzucić sobie tylko jedną bramkę, natomiast po kwadransie, Węgrzy mieli na koncie dwa trafienia i przegrywali już sześcioma golami. Na półmetku wynik brzmiał 18:11 i nie zapowiadał wielkich emocji w drugiej połowie.

Zmiana stron przyniosła jednak diametralną zmianę obrazu gry. Węgrzy rzucili się wściekle na swoich rywali i w ciągu 10 minut zniwelowali różnicę do trzech bramek. Do końca gra była już bardziej wyrównana, a Madziarzy byli o krok od doprowadzenia do remisu. 90 sekund przed ostatnim gwizdkiem, gdy trafił Laszlo Nagy, Dania prowadziła już tylko 27:26. Na szczęście dla zawodników Wilbeka, w ostatniej minucie udało im się jeszcze raz pokonać golkipera rywali i spokojnie awansować do półfinału.

***

Od pierwszych akcji ostatniego z ćwierćfinałów inicjatywę mieli Chorwaci. Po kilku minutach prowadzili oni już trzema golami, a w dziewiętnastej minucie ich przewaga wzrosła do czterech trafień. Trójkolorowi mieli problemy przede wszystkim z dobrą obroną drużny z Bałkanów, a ich lider – Nicola Karabatić, kilkakrotnie został złapany na faul w ataku. Gdyby nie doskonała postawa Thierry’ego Omeyera we francuskiej bramce, wynik pierwszej połowy mógł być dużo bardziej niekorzystny dla obrońców trofeum. Chorwacja na półmetku miała najmniejszą z możliwych przewag – 13:12.

Początek decydującej odsłony tego meczu ponownie wywindował Chorwację na trzy bramki do przodu. Mistrzowie Świata musieli się sporo natrudzić, by dojść rywali, ale w 46. minucie niemal dopięli swego. Po trafieniu Jereme Fernandeza było 20:21.

Wysiłek niemal kwadransa gonienia wyniku, został po raz kolejny roztrwoniony w bardzo łatwy sposób. Nieskuteczność i błędy techniczne w ataku, spowodowały że gracze Clouda Onesty osiem minut przed końcem przegrywali 20:24. To było już za wiele by odwrócić losy tej konfrontacji. Chorwacja wygrała 30:23 i zmierzy się z Danią w walce o finał Mistrzostw Świata.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/