Duńczycy powalczą o złoto!

W drugim półfinale Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn Chorwacja przegrała z Danią . W finale drużyna Urlika Wilbeka zmierzy się z Hiszpanią.

Pierwsza połowa stała pod znakiem fantastycznej dyspozycji duńskiego golkipera Niklasa Landina. Chorwaci kompletnie nie mogli znaleźć recepty na pokonanie tego zawodnika, przez co bardzo szybko musieli odrabiać znaczne straty. Po dziesięciu minutach przegrywali 2:7, po osiemnastu – 4:10. Na szczęście dla nich, pod koniec tej części gry kilka piłek wyłapał także ich bramkarz Mirko Alilović. W efekcie, do przerwy Duńczycy wygrywali „tylko” 14:11. Landin miał na koncie dziesięć obronionych piłek (48 proc. skuteczności), a Andreas Eggert zdążył wrzucić siedem bramek.

Kiedy w ciągu pięciu minut po wznowieniu gry Dania zwiększyła prowadzenie do pięciu bramek (19:14), jasnym stało się, że rozstrzygnięcie jest już bardzo blisko. Chorwaci walczyli i udało im się jeszcze raz zbliżyć na trzy gole, ale to było wszystko na co było tego dnia stać ekipę Slavko Goluza. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:24.

W finale Dania zagra z Hiszpanią, mecz w niedzielę o 17:15.