MŚ 2014: Polska pokonała Australię w trzech setach

Polska wygrała z Australią 3:0 w meczu drugiej kolejki grupy A mistrzostw świata siatkarzy rozegranym we Wrocławiu,

Polacy byli zdecydowanymi faworytami spotkania i potwierdzili to na parkiecie wrocławskiej Hali Stulecia. Pierwszego seta biało-czerwoniy wygrali 25:17, dominując niemal w każdym elemencie gry. Jedynym atutem rywali był atakujący Edgar, ale z czasem zawodnik ten stawał się coraz bardziej wyeksploatowany i popełniał więcej błędów.

Zapis relacji na żywo >>

W drugiej odsłonie Australijczycy dłuzej utrzymywali się w grze "punkt za punkt", ale od stanu 20:19 dla Polaków, nie potrafili już zdobyć żadnego punktu i przegrywali już 0:2.

W trzecim secie drużyna Stephana Antigi zwyciężyła 25:22. piecżętując tym samym drugie turniejowe zwycięstwo i zdobywający kolejne trzy punkty. Biało-czerwoni umocnili się na prowadzeniu w grupie A. Kolejny mecz zagrają w czwartek o 20:15 z Wenezuelą.