MŚ DYW. IB: Rumunia „odhaczona”, czas na Litwę

W pierwszym meczu turnieju MŚ dywizji IB rozgrywanego na Litwie, polscy hokeiści na lodzie pokonali Rumunię 7:0.

Przewaga polskiej drużyny zarysowała się od początku meczu. Biało-czerwoni co chwilę gościli w tercji obronnej drużyny rumuńskiej i nie pozwolili na powtórkę sprzed roku, kiedy z tym, niżej notowanym, rywalem przegrywali po pierwszej tercji 0:1 (ostatecznie wygrali 6:1). Tym razem po 20 minutach gry prowadzili dwoma golami, a ostatecznie zwyciężyli 7:0. Wynik ten pozwolił im na objęcie prowadzenia w tabeli po 1. kolejce spotkań. W pozostałych meczach beniaminek Dyw. 2 – Chorwacja zwyciężył 4:0 spadkowicza z gr. A – Wielką Brytanię 4:0, a gospodarze – Litwini, w takim samym stosunku pokonali Holendrów.

W poniedziałek kolejne mecze, drużyna polska zagra o 19:00 z Litwą, wcześniej Brytyjczycy zmierzą się z Rumunami, Holendrzy zagrają z Chorwacją. Tabela i terminarz MŚ dyw. IB Litwa 2014 >>

Rumunia – Polska 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
0:1 Paweł Dronia (3.), 0:2 Leszek Laszkiewicz (19.), 0:3 Tomasz Malasiński (28.), 0:4 Sebastian Kowalówka (38.), 0:5 Marcin Kolusz (40.), 0:6 Leszek Laszkiewicz (43.), 0:7 Tomasz Malasiński (44.)