MŚ: Francja i Serbia wygrały „za trzy” i są bliżej awansu

Argentyna przegrała z Francją 1:3 w rozegranym w Bydgoszczy pierwszym meczu grupy E siatkarskich mistrzostw świata. Trójkolorowi przynajmniej do wieczora zostali liderami naszej grupy.

W pierwszym secie, grający z nożem na gardle Argentyńczycy zdominowali Francuzów przede wszystkim skutecznością w ataku. Trójkolorowi mieli dużo problemów z kończeniem swoich "pierwszych akcji" przez co stworzyli rywalim sporo szans do gry w obronie i wyprowadzania kontr. Przełożyło się to na wynik seta, którego zespół z Ameryki Południowej wygrał 25:21.

W drugiej odsłonie sytuacja odwróciła się i to zespół argentyński zaczął popełniać mnóstwo błędów. Już od pierwszych piłek przewagę punktową mieli Francuzi – początkowo wynosiła ona 3-4 punkty, ale w końcu urosła do wstydliwych dla Argentyny rozmiarów. Ostatecznie set zakończyl się wynikiem 17:25 i w meczu zrobił się remis 1:1.

Trzeci set toczył się według podobnego schematu, ale Francja tym razem nie zdołała "odjechać" Argentynie na bezpieczną odległość. Rzutem na taśmę ekipa z Ameryki Południowej dogoniła rywali i doprowadzili do gry na przewagi. Wynikało to głównie z prostych pomyłek Francji – ataków w aut, dotknięć siatki etc. W decydujących momentach seta Francuzi zdołali jednak przeważyć szalę na swoją korzyść i wygrali 29:27.

W czwartej partii potwierdziła się wyższość zespołu francuskiego. Argentyńczycy nie mieli żadnego pomysłu na zatrzymanie tej drużyny i przegrali 18:25. W całym meczu polegli zaś 1:3 i znacznie ograniczyli swoje szanse na udział w trzeciej rundzie, do której awansują trzy najlepsze drużyny w tabeli.

***

W innych meczach MŚ rozegranych o 16:30 Brazylia wygrała z Bułgarią 3:0, a Rosja w takim samym stosunku pokokonała Finlandię. W spotkaniu grupy E – tej samej, w której grają Fracuzi i Argentyńczycy, a także m.in. Polacy, Serbia ograła 3:0 Włochy i właściwie wyeliminowała je z walki o awans.