MŚ IB: Dziś polscy hokeiści grają z Holandią

W środę o 12:00 w Wilnie polscy hokeiści rozegrają trzeci mecz na MŚ dywizji I grupy B. Ich rywalami będą Holendrzy.

Po dwóch kolejkach spotkań biało-czerwoni są liderami grupy. Polacy zgromadzili sześć punktów, tyle samo co druga w tabeli Chorwacja. Nasz dzisiejszy przeciwnik – Holandia nie ma jeszcze ani jednego punktu. Dotychczas drużyna ta przegrywała po 0:4 z Litwą i Chorwacją. Polska ma na koncie wygrane 7:0 z Rumunią i 3:2 z gospodarzami mistrzostw. 

Tabela i terminarz MŚ >>

Reprezentacja naszego kraju ma dobre wspomnienia ze spotkań z Holendrami. Przed rokiem w Doniecku pokonała ich 3:1, a dwa lata temu w Krynicy 5:1. Cel dla ekipy Igora Zacharkina jest zatem jeden – pewna wygrana przy jak najmniejszym zużyciu energii, potrzebnej na decydujące starcia – z Chorwatami i Brytyjczykami. 

W środę w Wilnie odbędą się też dwa inne mecze – Chorwacja zagra z Rumunią i można przypuszczać, że beniaminek grupy B zachowa status niepokonanego. Ciekawie powinno być wieczorem w starciu Litwa – Wielka Brytania. Obie drużyny przegrały już po jednym meczu i nie mogą sobie pozowlić na kolejne straty punktów. 

Początek meczu Polska – Holandia o 12:00, transmisja w TVP Sport.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/