MŚ IB: Dziś polscy hokeiści grają z Holandią

W środę o 12:00 w Wilnie polscy hokeiści rozegrają trzeci mecz na MŚ dywizji I grupy B. Ich rywalami będą Holendrzy.

Po dwóch kolejkach spotkań biało-czerwoni są liderami grupy. Polacy zgromadzili sześć punktów, tyle samo co druga w tabeli Chorwacja. Nasz dzisiejszy przeciwnik – Holandia nie ma jeszcze ani jednego punktu. Dotychczas drużyna ta przegrywała po 0:4 z Litwą i Chorwacją. Polska ma na koncie wygrane 7:0 z Rumunią i 3:2 z gospodarzami mistrzostw. 

Tabela i terminarz MŚ >>

Reprezentacja naszego kraju ma dobre wspomnienia ze spotkań z Holendrami. Przed rokiem w Doniecku pokonała ich 3:1, a dwa lata temu w Krynicy 5:1. Cel dla ekipy Igora Zacharkina jest zatem jeden – pewna wygrana przy jak najmniejszym zużyciu energii, potrzebnej na decydujące starcia – z Chorwatami i Brytyjczykami. 

W środę w Wilnie odbędą się też dwa inne mecze – Chorwacja zagra z Rumunią i można przypuszczać, że beniaminek grupy B zachowa status niepokonanego. Ciekawie powinno być wieczorem w starciu Litwa – Wielka Brytania. Obie drużyny przegrały już po jednym meczu i nie mogą sobie pozowlić na kolejne straty punktów. 

Początek meczu Polska – Holandia o 12:00, transmisja w TVP Sport.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz