MŚ siatkarzy: Serbia wygrała z Argentyną i ma pierwsze trzy punkty

We Wrocławiu Serbia wygrała z Argentyną 3:1 w meczu drugiej kolejki grupy A siatkarskich mistrzostw świata.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 13:13. Wówczas Argentyńczycy stracili cztery punkty z rzędu i musieli się pogodzić ze stratą pierwszego seta na tych mistrzostwach. Dla drużyny serbskiej, partia wygrana do 17 była zaś pierwszą zwycięską na turnieju.

W drugiej odsłonie sytuacja odwróciła się i w drugiej fazie rozgrywki to Argentyńczycy złapali wiatr w żagle. Dysponując świetną obroną drużyna z Ameryki Południowej doprowadziła do remisu 1:1, zwyciężając seta 25:20.

Osobliwy przebieg miała trzecia partia – wygralli ją Serbowie, ale końcówka musiała podbudować psychicznie ich rywali. Ekipa z Bałkanów prowadziła już 24:15, ale ostatni punkt zdobyła dopiero przy stanie 24:21. Argentyńczycy zdobyli sześć punktów z rzędu i przegrali partię dopiero po drugiej przerwie dla trenera Serbii i błędzie na zagrywce.

W czwartej części meczu Serbia wróciła do dobrej siatkówki i szybko zyskała czteropunktową przewagę. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły zaś już przy wyniku 16:10. Po wznowieniu gry Albicelestes wygrali trzy pilki z rzędu, ale na odrobienie pełni strat zabrakło czasu. Serbia zwyciężyła do 21 i cały mecz 3:1.