MŚ w hokeju ’14: Finlandia – USA o miejsce w ćwierćfinale?

Hokej Finlandia Słowacja

Najważniejszym meczem niedzieli na hokejowych mistrzostwach świata na Białorusi będzie bez wątpienia starcie USA z Finlandią, które może zdecydować, która z tych potęg zagra w ćwierćfinale, a która niespodziewanie odpadnie z turnieju. Oprócz tego obejrzymy dziś pojedynki Szwecja – Kanada, Czechy Norwegia oraz Rosja – Niemcy.

Tylko dwie drużyny w grupie B mogą być pewne lub niemal pewne swojego losu – Rosjanie, którzy z kompletem punktów odjechali reszcie stawki i Kazachstan majacy ledwie 2 punkty i tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie w elice. Pozostałych sześć drużyn uwikłanych jest w bój o awans do ćwierćfinałów. Dziś dojdzie do bezpośredniego starcia dwóch z nich – USA i Finlandii. Obie hokejowe potęgi zmagają się na tym turnieju z pewnymi problemami zgromadziły do tej pory po 8 pkt. Na dzień dzisiejszy wygląda, że Amerykanie powalczą z Finami tylko o czwarte miejsce w grupie. Pocztek meczu o 15:45, transmisja w nSport.

W drugim spotkaniu grupy B Rosja zagra z Niemcami, którzy muszą wygrać, by zachwać szansę na ćwierćfinał. Wydaje się jednak, że drużyna naszych zachodnich sąsiadów nie jest w stanie osiągnąć na tych mistrzostwach nic więcej niż utrzymanie. O 19:45 transmisję tej konfrotnacji pokaże TVP Sport.

W grupie A podobną stawkę co mecz USA – Finlandia, będzie mieć statcie Czechów z Norwegami. Aż cztery drużyny mają w tej chwili po 7 pkt, a piątą z teoretycznymi szansami na ćwierćfinał jest Dania. Sytuację Czechów bardzo skomplikowała wczorajsza porażka po karnych z Duńczykami. Norwegowie także mogli być bogatsi o minimum jeden punkt, ale w sobotę przegrali serię rzutów karnych z Francją. To bardzo wydłużyło ich drogę do ćwierćfinałów, bo oprócz meczu z Czechami pozostało im jeszcze starcie z Kanadą, a to oznacza, że w końcowym rozrachunku punktów może być za mało. 

Drugi mecz tego dnia (chronologicznie pierwszy) w grupie A to walka na szczycie – Kanada zmierzy się ze Szwecją o 15:45. Transmisja w TVP Sport.

Tabele i terminarz MŚ w hokeju >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/