MŚ w hokeju 2014: Ostatnia szansa Włochów i Kazachów

Hokej Finlandia Słowacja

W sobotę podczas mistrzostw świata w hokeju na lodzie odbędzie się sześć meczów. Dwa z nich mogą zdecydować o tym, kto spadnie z elity i w przyszłym roku zmierzy się z Polską w dywizji I. 

Na "dnie" grupy A są obecnie Włosi i Duńczycy, którzy zgromadzili po 3 pkt. W bezpośrednim meczu lepsi okazali się Duńcycy i dzięki temu są bliżej utrzymania. Jeżeli Italia przegra oba pozostałe mecze, to na pewno zajmie ostatnie miejsce w tabeli. Drużynie z Półwyspu Apenińskiego pozostały jeszcze gry ze Słowacją i Szwecją. Rzut oka na tabelę i wiemy już, że Słowacy też nie są jeszcze pewni utrzymania. Mają tylko punkt więcej niż autsajderzy grupy. z tego powodu starcie Słowacja – Włochy będzie kluczowym dla dalszych losów walki na dole tabeli. Jeżeli wygrają nasi południowi sąsiedzi – zapewnią sobie byt w elicie, zachowają cień szansy na udział w ćwierćfinale i właściwie zdegradują Włochów. Jeżeli jednak 3 pkt zgarną ich rywale, wtedy zrobi się ciekawie i wciąż 3 ekipy zagrożone będą spadkiem. 

Początek meczu o 19:45. Transmisja w TVP Sport.

W grupie B sytuacja jest bardziej klarowna. Kazachstan przegrał wszystkie mecze (ma 2 pkt, bo dwa razy grał dogrywkę) i jedyną ekipą jaką może doścignąć jest Szwajcaria. Wicemistrzowie świata kompletnie zawodzą na tych mistrzostwach, mają tylko 4 punkty i mnie mogą sobie pozwolić dziś na porażkę z Kazachami (za 3 pkt). Bardzo ważne rzeczy wydarzyły się w tej grupie wczoraj – Szwajcarzy zdobyli punkt z Finami (porażka po karnych), odrabiając dwubramkową stratę w trzeciej kwarcie. Dzięki temu mają delikatny komfort i w razie wywalczenia choćby jednego punktu w sobotę, będą w klasyfikacji przed Kazachami.

Ekipa ze wschodu może mieć do siebie spore pretensje, bo jej sytuacja nie byłaby tak beznadziejna, gdyby w piątek udało jej się wygrać z rozczarowującym USA. Po 60 minutach gry było 3:3, a Amerykanie wygrali dopiero w dogrywce. Zabrali jednak Kazachom bardzo ważny punkt. 

Po tym spotkaniu Szwajcarzy zagrają jeszcze z Łotwą, Kazachstanowi pozostało starcie z Finami. Początek meczu Szwajcaria – Kazachstan o 19:45.

Terminarz sobotnich gier na MŚ w hokeju:

  • Łotwa – Rosja /11:45/ – nSport
  • Norwegia – Francja /11:45/
  • Białoruś – Niemcy /15:45/
  • Czechy – Dania /15:45/ – TVP Sport
  • Włochy – Słowacja /19:45/ – TVP Sport
  • Szwajcaria – Kazachstan /19:45/

Tabele MŚ w hokeju 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/