MŚ w hokeju 2015: USA lepsze od Rosji

Hokeiści USA wygrali z Rosją 4:2 w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej hokejowych mistrzostw świata Czechy 2015.

Od początku spotkania inicjatywa była po stronie ekipy USA i to zostało udokumentowane golem Trevora Lewisa w 7. minucie. Do końca pierwszej tercji wynik nie uległ zmianie, mimo tego, że obie ekipy miały swoje okazje na gola. W bramce amerykańskiej dobrze grał Jack Campbell, ale obiektywnie trzeba przyznać, że nie miał zbyt wielu okazji do interwencji. Najlepszą szansę Rosjanie stworzyli sobie… grając w liczebnym osłabieniu około trzy minuty przed końcem tercji.

Obrońcy trofeum wyrównali tuż na początku drugiej tercji. Po dobrym zespołowym rozegraniu na 1:1 trafił Anton Biełow. Rosjanie nie mogli jednak zbyt długo cieszyć się tym rezultatem. Wkrótce musieli bronić się przez ponad minutę 3 na 5 i zostali zaskoczeni pięknym strzałem Toreya Kruga. Jak się okazało niecałe 14 minut później – był to ostatni gol tej odsłony pojedynku.

Sytuacja Sbornej zrobiła się jeszcze gorsza w 52. minucie, gdy Marc Arcobello odebrał jednemu z obrońców krążek tuż przy bandzie i spokojnie wykończył indywidualny rajd na rosyjską bramkę celnym uderzeniem na 3:1. Niespełna cztery minuty przed ostatnią syreną Płotnikow zdołał co prawda dać mistrzom świata kontakt, ale w ostatnich sekundach, do pustej bramki na 4:2 strzelił Nelson i trzecia wygrana USA na MŚ 2015 stała się faktem.