MŚ w hokeju Dyw. IB: Litwini się postawili, ale Polacy dali radę

W drugim meczu turnieju o MŚ w hokeju na lodzie Dywizji IB Polska wygrała w Wilnie z Litwą 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) i zachowała pozycję lidera w tabeli. Biało-czerwoni mają 6 pkt, tyle samo co Chorwacja.

Biało-czerwoni byli faworytami spotkania, ale na powtórkę pewnej wygranej sprzed roku (5:0) ciężko było liczyć, gdyż Litwini grali teraz przed własną publicznością i meili w składzie hokeistę z NHL – Dainiusa Zubrusa.

Już w 3. minucie Polacy otworzyli wynik meczu – do bramki trafił Laszkiewicz. Wynik ten utrzymał się do drugiej tercji, kiedy to w 28. minucie Kolusz podwyższył na 2:0. Pod koniec tej części gry nasza reprezentacja straciła jednak gola, którego autorem był Kumeliauskas.

W decydującej odsłonie ekipa Igora Zacharkina zaatakowali rywali i już po 5. minutach trafili na 3:1 – autorem gola był Pasiut. Komfortowe prowadzenie pozwoliło dowieźć trzy punkty do końcowej syreny, choć w przedostatniej minucie Pliskauskas zdobył jeszcze kontaktową bramkę.

We wtorek w turnieju nastąpi dzień przerwy, w środę o 12:00 Polska zagra z Holandią.