MŚ w hokeju Kraków 2015: Polacy przegrali z Włochami

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie przegrała z Włochami 1:2 w pierwszym meczu mistrzostw świata dywizji IA rozgrywanych w Krakowie.

Biało-czerwoni w starciu ze spadkowiczem z elity popełnili zbyt dużo błędów i przegrali 1:2. Włosi objęli prowadzenie w pierwszej tercji. W drugiej biało-czerwoni wyrównali i przeważali. Kiedy wydawało się, że gol na 2:1 jest kwestią czasu, to rywale trafili po raz drugi, co gorsza nastąpiło to w czasie, gdy graliśmy w liczebnej przewadze.

Gol na 2:1 dla Włoch był ostatnim w tym spotkaniu. W trzeciej tercji Polacy starali się wyrównać, ale jedynym co zdołali „pokazać” był cios wymierzony jednemu z przeciwników przez naszego bramkarza Radziszewskiego. Za to przewinienie polski golkiper dostał karę meczu, a drużyna przez pięć minut grała w osłabieniu liczebnym, co ostatecznie podłamało biało-czerwonych.

W poniedziałek Polska zagra z Japonią, która przegrała pierwsze spotkanie z Węgrami 2:4.