MŚ w koszykówce: Pewna wygrana Hiszpanii z Brazylią

Hiszpania zdecydowanie pokonała Brazylię w meczu grupy A koszykarskich mistrzostw świata. Gospodarze turnieju finałowego prowadzili od początku spotkania i zwyciężyli różnicą 19. punktów.

Pierwsza kwarta była piorunująca w wykonaniu gospodarzy. Błyskawicznie zdobyli oni przewagę punktową i po diesięciu minutach prowadzili już 30:14. Brazylijczycy zdołali się otrząsnąc w drugiej odsłonie, a pomógł jej w tym przestój Hiszpanów. W ciągu pierwszych pięciu minut zdobyli oni zaledwie 3 punkty i stracili sporą część ze swojej zaliczki. Przy stanie 33:23 szkoleniowiec Hiszpanów poprosił o czas, który przyniósł realną poprawę. Do końca pierwszej połowy jego podopieczni zdołali dorzucić jeszcze 12 punktów i prowadzili do przerwy 45:32.

Po wznowieniu gry, Hiszpanie ponownie ruszyli z większym impetem, dzięki czemu powiększyli przewagę do ponad 20 punktów. Jedynie czwarta odsłona, w której wynik był już raczej przesądzony, zakończyla się remisem. Ostatecznie gospodarze turnieju wygrali mecz w Granadzie 82:63 i z kompletem punktów prowadzą w tabeli.

Najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie był Pau Gasol – autor 26 punktów.