Freund Mistrzem Świata w lotach narciarskich, w sobotę nie dało się skakać

Zaplanowane na sobotę dwie serie konkursu o mistrzostwo  świata w lotach narciarskich zostały odwołane z powodu zbyt silnego wiatru. W związku z tym złoty medal przypadł Severinovi Freundowi, który prowadził po piątkowych dwóch seriach. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch zajął piąte miejsce.

Pierwotnie sobotnie zawody miały rozpocząć się o 16:00. Już kilkadziesiąt minut wcześniej podjęto jednak decyzję o ich opóźnieniu o pół godziny. Jednocześnie odwołano także serię próbną. Organizatorzy zmagali się z silnym wiatrem (w porywach ponad 10 m/s) oraz własną nieporadnością. W piątek wieczorem rozmontowali bowiem wiatrołapy usytuowane wzdłuż zeskoku, a w sobotę na skutek podmuchów mieli ogromne trudności z ich ponownym rozłożeniem. 

Konkurs kilkakrotnie opóźnianio, m.in. na 17:30, a potem, gdy wiatr nieco zelżał i udało się zamontować wspomniane siatki, na 18:15. Niestety chwile "spokoju" nad skocznią były bardzo krótkie i skakanie tego dnia nie było możliwe. 

Na niedzielę w Harrachovie zaplanowano konkurs drużynowy, prognozy pogody nadal są jednak niekorzystne i nadzieje na równe i sprawiedliwe zawody są więc znikome.

W związku z odwołaniem finałowych rund, zaliczono wyniki z dwóch serii – mistrzem świata został Severin Freund, srebro przypadło Andersowi Bardalowi, a brąz Peterovi Prevcowi.

Wyniki MŚ w lotach 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/