Mundial 2014: Chile lepsze od Australii, sędziowie wreszcie na poziomie

W meczu grupy B piłkarskiego mundialu Chile wygrało z Austalią 3:1. Mecz był toczony  w bardzo dobrym tempie i był pierwszym na tych mistrzostwach pozbawionym poważnych błędów sędziowskich.

Rewelacyjne widowisko zaserwowali piłkarze Chile i Australii kibicom na stadionie w  Cuiabie i widzom w Europie, którzy zdecydowali się zarwać pół nocy dla tego spotkania. Od pierwszego gwizdka sędziego faworyzowane Chile ruszyło na rywala z furią, którą dodatkowo nakręcali liczni i fanatyczni kibice z tego kraju, którzy szczelnie wypełnili trybuny Areny Pantanal. Szybko przyniosło to wymierne efekty – w ciągu piętnastu minut Chile zbudowało dwubramkowe prowadzenie.

Po golach Sancheza i Valdivii ekipa Jorge Sampaoliego spuścili nieco z tonu, chcąc oszczędzać energię przed starciami z Hiszpanią i Holandą. Zemściło się to bardzo szybko – w 34. minucie po świetnej centrze Franjica Tim Cahill zdobył gola kontaktowego, który spotęgował jeszcze emocje.

Pierwsza, toczona w niezwykłym tempie, połowa zakończyła się prowadzeniem zespołu z Ameryki Południowej 2:1.

Po wznowieniu spotkania lepiej grała Australia. W 52. minucie strzeliła nawet gola, ale sędziowie z Wybrzeża Kości Słoniowej słusznie pozbawili Cahilla okazji do świętowania po raz drugi. Australijczyk znajdował się na spalonym. Napór "Kangórów" trwał jednak w najlepsze i w 56. minucie Claudio Bravo musiał wspiąć się na wyżyny, by wybronić strzał Marka Bresciano. Rozpoczęło to wymianę ciosów. W 62. minucie Chile mogło trafić na 3:1, ale Wilkinson efektownym wśliziem wybił piłkę z linii bramkowej, W odpowiedzi chwilę potem, tym razem niecelnie, strzelał Bresciano.

Australia walczyła do końca, ale zamiast wyrównać, straciła trzeciego gola. Zdobył go płaskim strzałem spoza pola karnego rezerwowy Jean Beusejour. Był to jeden z ostatnich akcentów tego meczu.