Mundial 2014: Kolumbia zaczyna mistrzostwa od meczu z Grecją

Mecz KolumbiaGrecja w Belo Horizonte zainauguruje zmagania w grupie C brazylijskich mistrzostw świata. Początek tego spotkania o 18:00 czasu polskiego.

Kolumbia w ostatnich miesiącach prezentowała wyborną formę i łatwo zakwalifikowała się do finałów mistrzostw świata. Zaowocowało to także sporym awansem w rankingu FIFA i losowaniem z pierwszego koszyka. Dzięki temu Los Cafeteros mają teoretycznie łatwiejszych rywali i nie powinni mieć problemów z awansem. Nie przeszkodzi im w tym raczej nawet brak Radamela Falcao, który w styczniu złapał kontuzję i nie zdążył wykurować się na czas. 

W pierwszym spotkaniu ekipa Jose Nestora Pekermana zmierzy się nieobliczalną Grecją. Drużyna Fernando Santosa nie powala na kolana pod kątem personalnym, ale jest rywalem szalenie niewygodnym i zdolnym do niespodzianek. Pokazała to m.in. na Euro 2012, gdzie wbrew logice wyszła z grupy kosztem Rosji i Polski, a w ćwierćfinale dość odważnie "dobierała" się do Niemców. 

Grecy nie mieli większych problemów z kontuzjami, przed turniejem wypadł im tylko jeden piłkarz – obrońca Kyriagos Papadopoulos. Siłą zespołu w eliminacjach była żelazna defensywa. Grecy stracili tylko sześć goli w 12 meczach. Teraz przed nimi poważny test. Kolumbia dysponuje prawdziwym bogactwem w ataku i nawet wypadnięcie Falcao nie zmniejsza tak bardzo siły rażenia – są jeszcze Teofilo Gutierrez, Adrian Ramos, Carlos Bacca i Jackson Martinez. Kotuzja napastnika AS Monaco skłoniła jednak trenera do wypróbowania taktyki z jednym napastnikiem, którym w tym wypadku będzie najprawdopodobniej dynamiczny Carlos Bacca z Sevilli. 

Mecz w Belo Horizonte poprowadzi Amerykanin Mark Geiger.

MŚ w piłce nożnej Brazylia 2014, grupa C, Belo Horizonte, 14/06 g. 18:00

Kolumbia flaga
KOLUMBIA

TV: TVP2
TVP Sport

Grecja, flaga
GRECJA


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/