Mundial 2014: Meksyk wygrał z Kamerunem i arbitrami

Meksyk wygrał z Kamerunem 1:0 w meczu grupy A piłkarskich mistrzostw świata 2014 rozegranym w Natal. Ekipa z Ameryki Środkowej zwyciężyła, mimo że sędziowie nie uznali jej dwóch prawidłowo zdobytych goli w pierwszej połowie.

Od początku meczu drużyna Meksyku dominowała na boisku i kwestią czasu było to kiedy piłka wpadnie do bramki Kamerunu. Po raz pierwszy bramkarza rywali pokonał Giovani Dos Santos, ale bramka ta została anulowana przez rzekomego spalonego. Było to w 10. minucie meczu. Potem przez kilka minut inicjatywę przejęli Kameruńczycy i także trafili do siatki. To także został anulowane, tym razem słusznie, przez sygnalizację spalonego. Szansę na gola miał też Samuel Eto'o ale zmarnował doskonałą akcję i podanie Assou Ekoto.

To było właściwie wszystko na co było w tym meczu stać Kamerun. Właściwie do końca meczu trwał napór Meksyku. Piłkarze Hectora Herrery zdobyli kolejnego gola (znów Dos Santos), ale znów po błędnej decyzji, został on nieuznany przez arbitra.

Przerwa nieco schłodziła głowy zdenerwowanych El Tri i po wznowieniu gry wyszli oni jeszcze bardziej zmotywowani. Już w jednej z pierwszych akcji Itandje musiał bronić w sytuacji sam na sam i choć poradził sobie znakomicie, to kilka minut (61. minuta) potem musiał sięgnąć po piłkę do siatki. Po ładnym ataku oko w oko z kameruńskim golkiperem stanął Dos Santos, piłka została jednak odbita, ale dopadł do niej Peralta i nie miał problemu ze skierowaniem jej do pustej bramki.

Do końca meczu Kamerun nieporadnie próbował odrobić stratę. Najbliżej był już w doliczonym czasie gry, gdy Ochoa ładnie obronił główkę Moukandjo.

Meksyk odniósł zasłużoną wygraną i zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy A. W następnej kolejce zagra o awans z Brazylią.

MŚ w piłce nożnej Brazylia 2014,Gr A, Natal, 13/06 g. 18:00