Niewyraźna Argentyna ma trzy punkty, Bośnia walczyła do końca

Argentyna wygrała z Bośnią i Hercegowiną 2:1 w pierwszym meczu grupy F MŚ w piłce nożnej. Spotkanie rozegrano na słynnej Maracanie w Rio de Janeiro.

Mecz doskonale rozpoczął się dla faworyzowanych Argentyńczyków. Dopingowańi przez wielką grupę fanów na słynnej Maracanie objęli oni prowadzenie już w drugiej minucie, kiedy samobójczego gola zdobył Kolasinac. Przez kolejne minuty ekipa Alejandro Sabelli starała się małym nakładem sił dograć spotkanie do końca i zapisać na swoim koncie trzy punkty.

Ostatecznie udało się, ale końcówka meczu była bardzo nerwowa i wprowadziła sporo zwątpienia w szereki Argentyńskich fanów. W 65. minucie świętowali oni drugiego gola dla swojej drużyny – autorstwa Messiego, ale z tego co działo się potem nie mogli być zadowoleni. Bośniacy pięć minut przed końcem zdobyli gola kontaktowego (Ibisević) i do końca walczyli o remis. Albicelestes mieli jeszcze kilka kontrataków, ale nie potrafili zaminić ich na trzecią bramkę.