Mundial 2014: Francja wygrywa, goal line działa!

Brazylia 2014

W meczu grupy E mistrzostw świata w Brazylii Francja wygrała z Hondurasem 3:0. Dwa gole dla Trójkolorowych strzelił Karim Benzema.

Spotkanie w Porto Alegre było jednym z najsłabszych i najbardziej jednostronnych na tegorocznym mundialu. Francja, mimo że ewidentnie chciała wygrać mecz najmniejszym nakładem sił, miała wielką przewagę i powinna już w pierwszej połowie zdobyć kilka bramek. Piłka nie chciała jednak przez dłuższy czas wpaść do bramki Hondurasu, za to dwa razy trafiła w poprzeczkę. Dopiero w 43. minucie Karim Benzema wykorzystał rzut karny, a czerwoną kartkę (drugą żółtą) obejrzał chwilę wcześniej W. Palacios.

Po wznowiniu gry wreszcie znalazła zastosowanie technologia goal line. Po strzale Benzemy bramkarz Hondurasu złapał piłkę w okolicach linii bramkowej, ale sędzia wsparty wspomnianym systemem zaliczył gola, gdyż futbolówka po kontakcie z rękawicą golkipera przekroczyła całym obwodem linię. Gola uznano za trafienie samobójcze Valladaresa.

W 72. minucie napastnik Realu potężnym strzałem z 12 metrów ustalił wynik spotkania na 3:0