Mundial 2014: Meksyk i Kamerun powalczą o nadzieję

Brazylia 2014

Nim dobrze opadnie kurz po meczu otwarcia pilkarskich mistrzostw świata w Brazylii, już trzeba będzie szykować sie na kolejne emocje. W piątek trzy mecze, a pierwszy z nich – Meksyk vs. Kamerun w gurpie A już o 18:00 czasu polskiego.

Jeżeli Meksykanie i Kameruńczycy marzą o wyjściu z grupy A, to w pierwszym meczu nie mogą iśc na kompromis. Muszą stoczyć walkę na noże, która rozstrzygnie kto z tej dwójki przystąpi do starć z Chorwacją i Brazylią z całkiem niezłej pozycji wyjściowej. 

O drużynie Kamerunu mówiło się przed mistrzostwami głównie za sprawą skandalu jaki wywołali piłkarze. Przypomnijmy, że odmówili oni wejścia na pokład samolotu do Brazylii ze względów na brak porozumienia w sprawie wynagrodzeń. Negocjacje przedłużały się, ale udało się zawrzeć układ. Co ciekawe – część pieniędzy wypłacono jeszcze przed odlotem. Generlnie ekipa "Nieposkromionych Lwów" raczej nie jest monolitem, a bardzo wiele do powiedzenia ma w niej Samuel Eto'o, któremu nie zawsze jest po drodze z kolegami, trenerm czy kameruńską federacją. Czy w takiej atmosferze można osiągnąć sukces, albo chociaż wygrać z Meksykiem? Teoretycznie nie, ale już nieraz okazywało się, że zespoły totalnie rozbite od środka, na boisku pokazywały jakość. I chyba tylko na to pozostaje liczyć fanom z Kamerunu. 

Meksykanie też mieli przed mistrzostwami swoje problemy, ale działy się one głównie na boisku. El Tri omal nie doprowadzili do narodowej tragedii i w ostatniej chwili uratowali miejsce w barażach, a potem awans do finałów w Brazylii. Pod wodzą "ratownika" Hectora Herrery postarają się teraz nawiązać do wyników z poprzednich mistrzostw – od 1994 roku regularnie występują oni bowiem w 1/8 finału. Skład Meksyku to mieszanka rutyny z młodością. Blokiem defensywyn dowodził będzie nieśmiertelny Rafael Marquez, ale za poczynania ofensywne odpowiadać będą już piłkarze młodsi od niego i jedno pokolenie – m.in. Javier Hernandez i Giovanni dos Santos. 

Starcie Meksyku z Kamerunem może być dobrym widowiskiem, nie tylko ze względu na stawkę. W ostatnich meczach sparingowych obie drużyny notowały ciekawe rezultaty. Meksykanie przegrali co prawda z Portugalią i Bośnią po 0:1, ale wygrane z Ekwadorem 3:1 i Izraelem 3:0. Wcześniej w kwietniu udało się także zremisować 2:2 w prestiżowym starciu z USA. Kamerun zabłysnął w ostatnich remisem 2:2 z samymi Niemcami, dzięki czemu nikt już nie pamięta marcowej klęski z Portugalią (1:5). Podczas bezpośrednich przygotowań podopieczni Volkera Finke przegrali jeszcze 1:2 z Paragwajem i pokonali 2:0 Macedonię.

Mecz w Natal na stadionie Estadio das Dunas rozpocznie się o 18:00 czasu polskiego (13:00 lokalnie). Transmisja w TVP 2, sędziuje Kolubijczyk Wilmar Roldan. 

MŚ w piłce nożnej Brazylia 2014,Gr A, Natal, 13/06 g. 18:00

Meksyk
MEKSYK

   

Kamerun - flaga
KAMERUN

MEX: STATYSTYKI CMR: STRZELCY: INFO:
  GOLE:  

 

SĘDZIA:
W. Roldan (COL)

TV: TVP 2

  STRZAŁY (CELNE)  
  POSIADANIE PIŁKI  
  RZUTY ROŻNE  
  FAULE  
  SPALONE:  

 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/