Mundial 2018: finaliści testują, Portugalia zremisowała z Tunezją

W poniedziałek rozegrano kilka meczów towarzyskich z udziałem finalistów Mundialu 2018. Remis 2:2 zanotowały Portugalia i Tunezja. Swoją potyczkę z Irlandią pewnie wygrała z kolei Francja.

W Bradze mistrzowie Europy, grający jeszcze bez triumfatora LM, Cristiano Ronaldo, prowadzili z Tunezją 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2. Portugalczycy oddali w tym meczu 20 strzałów, ale ich nieskuteczność wykorzystali ambitni rywale, którzy doprowadzili do remisu w drugiej połowie spotkania. Gole dla gospodarzy zdobyli Andre Silva i Jao Mario, odpowiedzieli na nie Badri i Ben Yousssef.

***

W Paryżu Francja nie miała większych problemów z ograniem Irlandii. Gole „do szatni” strzelone Giroud i Fekira dzieliło ledwie 180 sekund. Oba padły w dość kuriozalnych okolicznościach, co nie zmienia faktu, że Trójkolorowi kompletnie zdominowali przeciwnika oddając 18 uderzeń na bramkę (przy 5 rywali) i posiadając futbolówkę przez 76% czasu gry.

***

Wielcy nieobecni zbliżającego się Mundialu – Włosi sprawdzili w St. Gallen formę Arabii Saudyjskiej, która tenże Mundial będzie otwierdać starciem z Rosjanami. Squadra Azurra wygrała 2:1, a powrót do narodowych barw bramką okrasił Mario Balotelli. Na 2:0 trafił Belotti, a honorowego gola dla Arabii zdobył Al Shehri.

***

Korea Południowa, niedawny rywal Polski, pokonał 2:0 Honduras, a obie bramki padły po przerwie. Remis 1:1 zanotował za to przedostatni przeciwnik kadry Adama Nawałki – Nigeria. Super Orły nie dały rady pokonać DR Kongo.

Falstart w przygotowaniach do MŚ mają za sobą także Irańczycy, którzy ulegli w Stambule Turcji 1:2.