Mundial 2018: Kolumbia też nie strzela; remis z Egiptem

Kolumbia zremisowała z Egiptem 0:0 w towarzyskim meczu przygotowującym do MŚ Rosja 2018. Drużyna Jose Pakermana będzie jednym z grupowych rywali na zbliżającym się Mundialu.

Wynik 0:0 nie oddaje w pełni przebiegu spotkania rozegranego w Bergamo. Kolumbijczycy przez większość meczu dominowali nad rywalem z Afryki, ale ich liczne ataki nie przyniosły efektu bramkowego. Ekipa z Ameryki Południowej pokazała, że potrafi „przycisnąć” przeciwnika i zamknąć go na długie minuty we własnej strefie defensywnej. Jeśli spotkanie to miało nas czegoś nauczyć przed potyczką z Kolumbią, to na pewno pokazało, że korzystny wynik z tym zespołem, trzeba będzie po prostu na boisku „wycierpieć”.

Druga strona medalu jest taka, że Los Cafeteros brakuje, przynajmniej na razie, przysłowiowego błysku oraz tego słynnego ostatniego podania, które na dobre otwiera drogę do bramki. Bo o ile przyjemnie patrzyło się na sposób budowania akcji i rozgrywania piłki w strefie środkowej, to do ich finalizacji w polu karnym można mieć już wiele zastrzeżeń.

***

W piątek grali też inni finaliści Mundialu 2018. Francja pokonała w Nicei Włochy 3:1, Tunezja zremisowała z Turcją 2:2, Korea Południowa przegrała 1:3 z Bośnią i Hercegowiną, a Australia rozbiła Czechy 4:0.