Prezentujemy tabelę, terminarz i wyniki eliminacji piłkarskich Mistrzostw Świata Rosja 2018 w strefie Oceanii.

1. runda

Cztery najniżej klasyfikowane drużyny z tego kontynentu zagrają w 1. rundzie w grupie o prawo dalszego udziału w kwalifikacjach.

TABELA:

# Drużyna PKT Mecze Gole
 1.  Samoa 6  6:3
 2.  Amerykańskie Samoa 6 3 6:4
 3.  Wyspy Cooka 6 3 4:2
 4.  Tonga 0 3 1:8

TERMINARZ:

31/08/15: Tonga – Wyspy Cooka 0:3
31/08/15: 
Samoa – Amerykańskie Samoa 3:2

2/09/15: Wyspy Cooka – Samoa 1:0
2/09/15: Tonga – Amerykańskie Samoa 1:2

4/09/15: Tonga – Samoa 0:3
4/09/15: Amerykańskie Samoa – Wyspy Cooka 2:0

Awans uzyska triumfator turnieju

2. runda

Grupa A:

# Drużyna PKT Mecze Gole
 1.  Papua Nowa Gwinea 5 11:3
 2.  Nowa Kaledonia 5 3 9:2
 3.  Tahiti 5 3 7:3
 4.  Samoa 0 3 0:19

TERMINARZ:

29/03/16: Papua Nowa Gwinea – Nowa Kaledonia 1:1
29/03/16: Tahiti – Samoa 4:0

1/06/16: Papua Nowa Gwinea – Tahiti 2:2
1/06/16: Nowa Kaledonia – Samoa 7:0

5/06/16: Papua Nowa Gwinea – Samoa 8:0
5/06/16: Tahiti – Nowa Kaledonia 1:1

Grupa B:

# Drużyna PKT Mecze Gole
 1.  Nowa Zelandia 9 9:1
 2.  Wyspy Salomona 3 3 1:2
 3.  Fidżi  3 3 4:6
 4.  Vanuatu 3 3 3:8

TERMINARZ:

28/05/16: Nowa Zelandia – Fidżi 3:1
28/05/16: Vanuatu – Wyspy Salomona 0:1

31/05/16: Vanuatu – Nowa Zelandia 0:5
31/05/16: Wyspy Salomona – Fidżi 0:1

4/06/16: Fidżi – Vanuatu 2:3
4/06/16: Nowa Zelandia – Wyspy Salomona 1:0

ZASADY:

8 drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy (każdy z każdym, mecz i rewanż). Awans do dalszych gier uzyskają po 3 najlepsze ekipy z każdej grupy.

TERMIN:

Maj – czerwiec 2016

3. runda

  1. NOWA ZELANDIA 10
  2. Nowa Kaledonia 5
  3. Fidżi 1

GRUPA A:

12/11/16: Nowa Zelandia – Nowa Kaledonia 2:0

15/11/16: Nowa Kaledonia – Nowa Zelandia 0:0

20/03/17: Fidżi – Nowa Zelandia 0:2

28/03/17: Nowa Zelandia – Fidżi 2:0

5/06/17: Fidżi – Nowa Kaledonia 2:2

13/06/17: Nowa Kaledonia – Fidżi 2:1

GRUPA B:

  1. Wyspy Salomona 9
  2.  Tahiti 6
  3. Papua Nowa Gwinea 3

7/11/16: Tahiti – Wyspy Salomona 1:0

13/11/16: Wyspy Salomona – Tahiti 1:0

20/03/16: Papua Nowa Gwinea – Tahiti 1:3

27/03/17: Tahiti – Papua Nowa Gwinea 1:2

5/06/17: Wyspy Salomona – Papua Nowa Gwinea 3:2

13/06/17: Papua Nowa Gwinea – Wyspy Salomona 1:2

Sześć najlepszych zespołów z 2. rundy utworzy dwie grupy (każdy z każdym, mecz i rewanż). Triumfatorzy grup awansują do kolejnej rundy.

TERMIN:

Marzec – październik 2017

4. runda

Nowa Zelandia – Wyspy Salomona 6:1
Wyspy Salomona – Nowa Zelandia 2:2

W listopadzie 2017 roku triumfatorzy grup rozegrają dwumecz o prawo gry w barażu interkontynentalnym (z piątą ekipą Ameryki Południowej) o awans do finałów MŚ.


pubsport.pl

Dodaj komentarz

Top