Murańka drugi w kwalifikacjach, sześciu Polaków poskacze w Engelbergu

Klemens Murańka ze skokiem na odległość 134,5 m zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do konkursu skoków w Engelbergu. Triumfował Austriak Wolfgang Loitzl. W sobotnich zawodach głównych wystartuje sześciu podopiecznych Łukasza Kruczka. 

Murańka występował w piątek z 30. numerem startowym. Osiągnięte przez niego 134,5 m nie było najdalszą odległością w konkursie, ale pozwoliło mu na wyprzedzenie Austriaka Thomasa Dietharta, który skoczył pół metra dalej i zajął trzecią lokatę w kwalifikacjach, za Klimkiem i Loitzlem – autorem najdalszej próby kwalifikacji (138 m).

Bez większych problemów do konkursu głównego wszedł Jan Ziobro – 130 m dało mu 15. pozycję. Szansę zaprezentowania się szwajcarskiej publiczności w sobotę dostanie też Dawid Kubacki. Zajął on 27. miejsce po lądowaniu na 127,5 m.

Wobec nieobecności Japończyków bez eliminacji udział w konkursie mieli zagwarantowany Maciej Kot i Piotr Żyła, którzy klasyfikowani są na początku drugiej dziesiątki w Pucharze Świata. Ten sam przywilej ma również Kamil Stoch – w przeciwieństwie do swoich kolegów, postanowił on jednak odpuścić sobie występ w eliminacjach, ale wcześniej wygrał jeden z oficjalnych treningów.

Skaczący bez presji Żyła okazał się najlepszy w tej grupie – 136 m. Identyczną odległość zanotował Anders Bardal. Słabiej wypadł Kot, który lądował na 123,5 m.

Wyniki kwalifikacji:

1. Loitzl – 145,4 pkt.
2. Murańka 144.6 pkt.
3. Diethart – 142,4 pkt.
4. Janda – 141.8 pkt.
5. Fanmel – 141.8 pkt.

15. Ziobro – 136 pkt.
27. Kubacki – 131 pkt.

Pełne wyniki kwalifikacji (PDF) >>

***

Sobotni konkurs w Engelbergu rozpocznie się o 13:45. Transmisję przeprowadzą TVP 1 oraz Eurosport.

***

Terminarz i klasyfikacja PŚ w skokach >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/