Na Białorusi ruszają hokejowe MŚ 2014

MS w hokeju 2014

Od meczu Rosja – Szwajcaria rozpoczną się w Mińsku na Białorusi hokejowe mistrzostwa świata elity 2014. W turnieju wystąpi 16 drużyn. 

Uczestnicy MŚ w hokeju 2014 zostali podzieleni na dwie ośmiodrużynowe grupy. Gra toczyć się w nich będzie o awans do ćwierćfinałów, które wywalczą po cztery najlepsze ekipy w każdej z grup. Wielkie emocje będą także w dole obu tabel – reprezentacje, które zajmą w nich ósme miejsca, automatycznie pożegnają się bowiem z elitą i za rok będą walczyć w Dywizji I, m.in. z Polakami. 

W pierwszym dniu w dwóch halach rozegrane zostaną po dwa spotkania. W grupie A, na rozgrzewkę – o 15:45 Francja zmierzy się z Kanadą, a wieczorem – o 19:45 Czesi zagrają ze Słowakami. W grupie B powinno być jeszcze ciekawiej – o 15:45 Rosja powalczy ze Szwajcarią, a wieczorem gospodarzy sprawdzą faworyzowani Amerykanie. 

Na skutek trwającego jeszcze sezonu NHL oraz niedawnych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, tegoroczne mistrzostwa globu nie mają takiej rangi jak zazwyczaj i wiele gwiazd światowego hokeja w nich nie zagra. Nie znaczy to jednak, że turniej będzie kompletnie pozbawiony klasowych zawodników. W meczu Czechy – Słowacja będziemy mogli obejrzeć pojedynek weteranów Jaromir Jagr vs. Miroslav Satan. W kadrze Rosjan, pragnących się zrehabilitować za nieudane Igrzyska w Soczi znalazł się zaś Aleksander Owieczkin. 

Białorusini przygotowali na te zawody dwie hale – obie w stolicy kraju. Mińsk Arena, otwarta w 2010 roku może pomieścić aż 15 tysięcy widzów, w niej odbędą się najważniejsze konfrontacje mistrzostw. W 2013 roku oddano drugi obiekt – Chizhovka Arena jest w stanie przyjąć ponad 9 tysięcy fanów hokeja.

Transmisje z MŚ będzie można oglądać w TVP Sport. W piątek stacja ta pokaże nam starcia Rosja – Szwajcaria i Czechy – Słowacja. 

Wyniki i tabele MŚ w hokeju 2014 >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/