Na pierwszą listę Van Gaala poczekamy do poniedziałku

Holandia Van Gaal

Selekcjoner kadry Holandii do poniedziałku 5 maja wstrzyma się z ogłoszeniem listy kandydatów do wyjazdu na MŚ Brazylia 2014. Zawodnicy, którzy się na niej znajda, wezmą udział w trzech sesjach treningowych w połowie maja. 

Angielskie media spekulują, że powodem opóźnienia są negocjacje Louisa Van Gaala z Manchesterem United, który chce zatrudnić szkoleniowca na przyszły sezon. Prawdziwe powody są jednak inne – selekcjoner chce poczekać na ostateczne rozstrzygnięcia w lidze holenderskiej. Po ostatniej kolejce będzie wiadomo, kto zajmie miejsca 5-8 i będzie w maju walczył w barażach o udział w Lidze Europy. Van Gaal chce mieć pewność, że ludzie których wybierze, będa mogli trenować z nim w trzech majowych sesjach, które odbędą się w dniach 7-9 maja, 11-13 maja i 15-17 maja. Zgrupowanie zakończy towarzyski mecz z Ekwadorem w Amsterdamie. Pierwotnie swoje wybory trener miał ogłosić w piątek 2 maja.

Trenerzy wszystkich drużyn uczestniczących w MŚ mają do 13 maja czas na wysłanie do FIFA szerokich, 30-osobowych składów na Mundial. Ostateczne 23-osobowe kadry muszą być ogłoszone do 2 czerwca. 

Na startujących 12 czerwca mistrzostwach Holandia zagra w grupie B. Juz w pierwszym spotkaniu – 13 czerwca zmierzy się w powtórce finału z 2010 roku z Hiszpanią. Potem zagra jeszcze z Australią i Chile.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/