Na początek remis…

Po emocjonującym pojedynku Polska zremisowała 2:2  z Czarnogórą, w pierwszym meczu eliminacji MŚ 2014. Bramki dla Polski zdobyli Błaszczykowski, Mierzejewski

Spotkanie świetnie zaczęło się dla Polaków, po faulu na Lewandowskim w 4. minucie sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Błaszczykowski.

Biało-Czerwoni grali jednak źle i na przerwę schodzili już przegrywając. Na 1:1 trafił w 27. minucie Drincić, a w doliczonym czasie prowadzenie gospodarzom dał Vucinić.

Kilka minut po przerwie do remisu doprowadził strzałem głową Adrian Mierzejewski.

Już przy stanie 2:2 sędzia pokazał 2 czerwone kartki. Najpierw paskudnie łokciem Lewandowskiego uderzył Pavicević, chwilę potem sprowokowany Obraniak wykonał sugestywny gest w kierunku rywala. Na pierwszy rzut oka wyglądało to jako cios  w czoło przeciwnika, ale powtórki pokazały, że „Ludo” nie trafił Czarnogórca, który wykonał aktorski upadek. Sędzia zakwalifikował zagranie jako uderzenie i wyrzucił Polaka z boiska.

Do końca przeważali gospodarze, ale wynik nie uległ zmianie.