Nadal i Szarapowa wygrywają w Madrycie, Janowicz odpada z Rzymu

W niedzielę zakończyły się turnieje ATP i WTA w Madrycie i wystartowała impreza o tej samej randze w Rzymie. Niestety już w pierwszym dniu pożegnał się z nią Jerzy Janowicz.

Finały madryckiej imprezy nie przyniosły sensacji. Maria Szarapowa i Rafael Nadal zgodnie z oczekiwaniami triumfowali, choć nie obyło sie bez pewnych problemów. W ostatnim meczu imprezy męskiej Rafa mierzył się z rewelacyjnym Japończykiem Keiem Nishikorim. Pierwszego seta Hiszpan przegrał 2:6, ale drugiego triumfował 6;4. W trzeciej odsłonie Japońzcyk przy stanie 0:3 skreczował na skutek kontuzji.

Trzech pełnych setów do triumfu potrzebowała Maria Szarapowa. Rosjanka przegrała z kretesem pierwszą partię boju z Simoną Halep (1:6), ale w kolejnych była już zdecydowanie lepsza i zwyciężyła 6:2 6:3.

***

W niedzielę wystartował natomiast turniej w Rzymie. Jedyny Polak w drabince głównej  – Jerzy Janowicz wreszcie pokazał się z niezłej strony, ale i tak odpadł w pierwszej rundzie.  W starciu z Niemcem Philippem Kohlschreiberem łodzianin wygrał pierwszego seta 6:4, a w drugim też grał nieźle. Doprowadziłdo tie-breaka, gdzie miał dwie piłki meczowe przy własnym serwisie. Nie zdołał ich jednak wykorzystać i przegrał gema 6:8. W trzecim secie nie był już w stanie podnieść się psychicznie i pożegnał się z marzeniami o obronie punktów wywalczonych rok temu, gdy we włoskiej imprezie dotarł do ćwierćfinału.

***

W poniedziałek w Rzymie ruszą też zmagania kobiet. Agnieszka Radwańska ma wolny los w pierwszej rundzie, więc do jej debiutu pozostało jeszcze trochę czasu. Wiadomo już, że będzie ona polską jedynaczką w drabince głównej. W pierwszej rundzie kwalifikacji odpadła Katarzyna Piter, a Urszula Radwańska zakończyła je w drugim meczu. w niedzielę przegrała w dwóch setach ze Szwajcarką Bencić.