Rafa Nadal ma już za sobą uraz pleców

 Rafael Nadal z powodzeniem wraca do wysokiej formy po urazie pleców. Jeden z najlepszych tenisistów świata wygrał w zeszłym tygodniu turniej w Rio de Janeiro.

W rozgrywanym w styczniu wielkoszlemowym turnieju Australian Open, Nadal zaczął uskarżać się na ból pleców. Uraz okazał się na tyle dotkliwy, że Hiszpan miał spore problemy w finale turnieju, ostatecznie przegrywając ze Szwajcarem Stanislasem Wawrinką.

Po dwóch i pół tygodniach przerwy, Nadal powrócił do gry, biorąc udział w turnieju ATP Rio de Janeiro. Po udanym boju z rodakiem Albertem Montanesem w 1/8 finału zaznaczył, że w żadnym razie nie jest mu łatwo powrócić do pełni sprawności.

– Kiedy doznaje się kontuzji w finale Wielkiego Szlema i nie gra się potem przez dwa i pół tygodnia, to ciężko powrócić do optymalnej formy – powiedział Nadal.

– Plecy nadal mi trochę doskwierają, ale cieszę się, że ostatecznie zdecydowałem się na udział w turnieju – dodał.

Nadal nie miał większych problemów w czasie swojego drugiego meczu turnieju, rozbijając swojego rodaka Alberta Montanesa wynikiem 6:1, 6:2. Na korcie widać było, że porusza się swobodnie, chociaż na dolnym odcinku pleców założony miał ochronny pas. W następnych meczach Hiszpan odprawił z kwitkiem Portugalczyka Sousę (6:1, 6:0) oraz swojego kolejnego rodaka – Pablo Andujara. W tym spotkaniu nie było jednak tak łatwo – skończyło się w trzech setach 2:6 6:3 7:6. W finale naprzeciw Rafy stanął Aleksandr Dołgopołow, nie był jednak w stanie urwać nawet seta i poległ 3:6 6:7.

Sezon 2014 zaczyna się dla Nadala nieco podobnie jak poprzednia kampania. Tenisista był wówczas świeżo po operacji i długotrwałej rehabilitacji kolana, zaczynając rywalizację właśnie na południowoamerykańskich kortach.

Jego udane występy w Brazylii i w Chile pozwoliły mu na powrót do dobrej formy i udział w mocniej obstawionych turniejach. Sezon 2013 ostatecznie okazał się dla Nadala bardzo udany. W jego trakcie sięgnął on m. in. po tytuły w wielkoszlemowych turniejach French Open i US Open.

Nadal na razie postępuje ostrożnie, wiedząc, że zbyt szybki powrót na korty może pogorszyć jego sytuację i wykluczyć go z gry na dłużej, tak jak miało to miejsce w sezonie 2012.

Jak na razie, Nadal plasuje się na pozycji lidera w rankingu ATP, ale nie można w żadnym razie wykluczyć ofensywy ze strony innych pretendentów do fotela lidera, w szczególności Novaka Djokovicia – największego rywala Nadala.

Dla Hiszpana najistotniejsze będzie teraz możliwie najszybsze rozprawienie się z efektami urazu oraz powrót do walki. Naturalnie, jego najważniejszymi celami są wielkoszlemowe French Open oraz US Open, gdzie do obrony będzie miał parę zeszłorocznych tytułów.

Nieco więcej odpoczynku da Nadalowi większą ilość czasu na jego pozatenisowe hobby, jakim jest holdem poker.

Jako ambasador Pokerstars, tenisista wygrał już charytatywny turniej EPT Charity Challenge, w którym główna nagroda wynosiła ?100,000. Po drodze, udało mu się pokonać jednego z najlepszych pokerzystów na świecie, Daniela Negreanu.

Nadal nie jest pokerowym nowicjuszem, bowiem związany jest z Pokerstars już od ponad dwóch lat, stając się twarzą marki i udzielając się w imprezach charytatywnych. Kto wie, może po zakończeniu kariery, to poker będzie jego następnym krokiem.

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/