Najmocniejsza liga świata

Z przykrością muszę stwierdzić, że złudzenia iż jakakolwiek liga może dorównać siłą angielskiej Premier League trzeba włożyć między bajki.

Przed sezonem można było łudzić się, że hiszpańska Primera Division może pokusić się o równanie z Anglikami, jednak patrząc na to jak niemiłosiernie Barcelona i Real leją kolejnych rywali trzeba przyznać, że między tymi klubami a kolejnymi zespołami La Liga jest ogromna przepaść.

W tym samym czasie, gdy w Hiszpanii ta przepaść się pogłębie w Anglii rywalizacja nabiera jeszcze rumieńców. Do walczących od lat o mistrzostwo Manchesteru, Chelsea i Arsenalu na dobre dołączyły bowiem zespoły Tottenhamu i Manchesteru City. Co prawda jednocześnie na nieco dalszy plan spadł Liverpool, ale znając ten klub i biorąc pod uwagę niedawną zmianę właścicieli zapewne już niedługo The Reds powrócą do ligowej czołówki.

Tak szerokiego grona pretendentów do mistrzostwa nie mieliśmy w Premier League od dawna. A dzięki temu naprawdę jest co oglądać. Wczoraj świetne derby Londynu, w którym Tottenham zdołał zatrzymać Chelsea (1:1). Dziś kolejny superhit Manchester United – Arsenal. W jakiej innej lidze możemy liczyć na 2 takiej klasy spotkania w jednej kolejce? A przed nami jeszcze w tym roku mecze Chelsea z Manchesterem i Arsenalem oraz kilka innych ciekawych spotkań.

Fakt, faktem że wielkie Gran Derbi między Realem i Barcą jest niedoścignione w roli największego ligowego hitu w Europie. Jednak 2 wielkie mecze w roku to zdecydowanie zbyt mało aby mówić o najlepszej lidze świata.

Autorem jest Michel, redaktor bloga bukmacherski


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/