Nemanja Vidić bliski przejścia do Interu Mediolan

Nemanja Vidić jakiś czas temu ogłosił, że po bieżącym sezonie odejdzie z Manchesteru United. Serb występował w szeregach Czerwonych Diabłów od 2006 roku. Vidić przyznał, że wyklucza grę dla innych zespołów Premier League, bo jak sam powiedział – Nie rozważam pozostania w Anglii, gdyż jedynym klubem, dla którego chciałem tutaj grać był Manchester United i miałem ogromne szczęście móc być jego częścią przez tak wiele lat.

Nerezzuri byli zainteresowani pozyskaniem Serba od momentu, gdy ten ogłosił chęć opuszczenia zespołu z Old Trafford. Prezes Interu, Erick Thorir, powiedział – Kontrakt jest zrealizowany w 90 procentach.

Nemanja Vidić rozpoczął swoją seniorską karierę piłkarską w sezonie 2000/2001 w swoim rodzinym klubie – Crvenej Zvezdzie. Po czterech sezonach opuścił serbski klub i za 5 mln euro przeszedł do Spartaka  Moskwy. Na początku stycznia 2006 roku, Serb podpisał umowę z Manchesterem United, który pozyskał go za 7 mln franków. Chwilę później został kapitanem Czerwonych Diabłów, z którymi zdobył: pięć tytułów mistrza Anglii, trzy Puchary Ligi czy pięć Tarcz Wspólnoty. W sezonie 2007/2008 wraz z klubem z Old Trafford wygrał Ligę Mistrzów, mierząc się w finale z Chelsea  Londyn i wygrywając po rzutach karnych. Warto wspomnieć także, że Serb zgarnął z zespołem prowadzonym jeszcze przez Sira Alexa Fergusona, Klubowe mistrzostwo świata w 2008 roku.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI