Nie będzie polskiej batalii na RG, Przysiężny odpadł, Janowicz gra dalej

Tenis piłka rakieta

Nie dojdzie do polskiego meczu w 2. rundzie męskiego Roland Garros 2014. Michał Przysiężny przegrał w pięciu setach z Jarkko Nieminenem i stracił szansę na spotkanie z Jerzym Janowiczem, który wygrał z Victorem Estrellą Burgosem.

Przysiężny stoczył dramatyczny pięciosetowy bój z Nieminenem. Polak prowadził 1:0 i 2:1, ale ostatecznie zszedł z kortu pokonany, nawet pomimo tego, że w decydującym secie obronił cztery piłki meczowe. Spotkanie zakończyło się rezultatem 7:6 4:6 7:6 3:6 4:6.

Nieminen w drugiej rundzie zmierzy się z Jerzym Janowiczem, który dość pewnie uporał się z notowanym pod koniec pierwszej setki Estrellą Burgosem z Dominikany. Polak pewnie wygrał dwa pierwsze sety – 6:1 6:4, a w trzecim grał tie-breaka. Popełnił w nim jednak 3 podwójne błędy serwisowe i przegrał do 6:8. W czwartym secie ponownie jednak rozstrzygnął sprawę wcześniej i triufmował 6:4.