Nie będzie polskiej batalii na RG, Przysiężny odpadł, Janowicz gra dalej

Tenis piłka rakieta

Nie dojdzie do polskiego meczu w 2. rundzie męskiego Roland Garros 2014. Michał Przysiężny przegrał w pięciu setach z Jarkko Nieminenem i stracił szansę na spotkanie z Jerzym Janowiczem, który wygrał z Victorem Estrellą Burgosem. 

Przysiężny stoczył dramatyczny pięciosetowy bój z Nieminenem. Polak prowadził 1:0 i 2:1, ale ostatecznie zszedł z kortu pokonany, nawet pomimo tego, że w decydującym secie obronił cztery piłki meczowe. Spotkanie zakończyło się rezultatem 7:6 4:6 7:6 3:6 4:6. 

Nieminen w drugiej rundzie zmierzy się z Jerzym Janowiczem, który dość pewnie uporał się z notowanym pod koniec pierwszej setki Estrellą Burgosem z Dominikany. Polak pewnie wygrał dwa pierwsze sety – 6:1 6:4, a w trzecim grał tie-breaka. Popełnił w nim jednak 3 podwójne błędy serwisowe i przegrał do 6:8. W czwartym secie ponownie jednak rozstrzygnął sprawę wcześniej i triufmował 6:4. 

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz