Nie mówmy o igrzyskach…

Właśnie przed chwilą zakończył się mecz polskich siatkarzy z Egiptem w ramach Pucharu Świata siatkarzy. Nasi wygrali pewnie 3:0 i po 8. kolejkach na pewno pozostaną liderami tabeli. Do rozegrania pozostały im tylko 3 mecze – z Włochami, Brazylią i Rosją.

Dzisiejszy, nocny mecz nie miał historii – zabawiliśmy się z Egipcjanami, choć trzeba przyznać, że Polakom momentami trochę brakowało koncentracji. Zagrali nierówno, ale najważniejsze że wygrali za 3 punkty i nie stracili zbyt wiele energii. Nad meczem z Egiptem nikt zdrowy nie będzie się długo rozwodził… chociaż, myślałem, że nikt zdrowy nie wstanie na niego w środku tygodnia w środku nocy – po wizycie na facebooku stwierdzam, że się pomyliłem.

Fajny moment z tego meczu – pierwszy set: przegrywamy 18:21, a kończymy seta wynikiem 25:21. Tyle, więcej nie powiem bo, tutaj zdradzę pewną tajemnicę – nie wstałem na siatkówkę, a na futbol amerykański i właśnie na transmisji z Nowego Orleanu się skoncentrowałem bardziej.

Ostatni akapit to miejsce na wyjaśnienie prowokacyjnego tytułu. Ciągle patrzymy na ten Puchar Świata jak na kwalifikację olimpijską. Tymczasem przecież to jest prestiżowa impreza z kilkudziesięcioletnią historią. Po 8 z 11 kolejek liderujemy w tabeli, dlaczego nie zaczniemy mówić głośno o wygraniu turnieju? Kiedy ostatni raz wygraliśmy imprezę rangi ogólnoświatowej? Jako, że w temacie siatkarskim bliżej mi do laika niż eksperta, to nie pamiętam. Ale nie to jest najważniejsze – ważne, że reprezentacja Polski gra w Japonii szalenie stabilnie, rzekłbym najstabilniej ze wszystkich, zatem czemu nie stawiamy sobie wysoko poprzeczki? Rozumiem, że to tylko takie „odpukiwanie w niepomalowane”, a w myślach wszyscy już wyobrażamy sobie naszych z pucharem, mam rację rodacy? 🙂