Niech zagrają jak za dawnych lat…

W czwartym meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata w piłce ręcznej, polscy szczypiorniści zmierzą się o 20:15 z Serbią. Spotkanie będzie mieć kluczowe znaczenie dla dalszych losów drużyny Michaela Bieglera na turnieju w Hiszpanii.

Po wygranych z Białorusią i Arabią Saudyjską, Polacy przeżyli niespodziewane załamanie formy w drugiej połowie meczu ze Słowenią. Biało-Czerwoni do przerwy wygrywali trzema golami, potem przez 13 minut rzucili jednego gola i ulegli 24:25. To znacznie skomplikowało ich drogę do fazy medalowej mistrzostw. By zwiększyć swoje szanse na to osiągnięcie powinni bowiem zająć pierwsze lub drugie miejsce w grupie. W ten sposób unikną starcia z gospodarzami, bądź faworyzowaną Chorwacją już w 1/8 finału. Z tego powodu drużyna Bieglera musi grać dziś o komplet punktów – inny scenariusz nie może jej interesować.

Polacy potrzebują przypomnieć sobie najlepsze mecze ostatniej dekady, takie jak ten półfinałowy z Danią w 2007 roku. Od pierwszej do ostatniej minuty trzeba zagrać nieustępliwie i na pełnych obrotach. Panowie – zagrajcie tak jak za dawnych lat, na przestoje takie jak ze Słowenią nie ma już miejsca!

Problem w tym, że tak samo myślą Serbowie. Dla nich to też będzie kluczowy pojedynek, z tym że oni nie grali jeszcze ze Słowenią, mają więc nieco większy margines błędu.

Historia polskiego i serbskiego handballa ma ostatnio kilka punktów stycznych. Pod koniec kadencji Bogdana Wenty, Serbowie dwukrotnie „zaleźli” nam za skórę. W tamtym roku ograli nas podczas otwarcia Mistrzostw Europy, które organizowali oraz wyeliminowali nas z udziału w Igrzyskach w Londynie. Pamiętny mecz – „frajersko” zremisowany przez Polaków odbył się w hiszpańskim Alicante.

W składzie dzisiejszych rywali są dwaj zawodnicy z PGNiG Superligi – Petar Nenadić i Ivan Nikcević na co dzień ubierają koszulki Orlen Wisły Płock. Tym razem sprzed telewizora, mistrzostwa ogląda gracz Vive Targów Kielce – Rastko Stojković. Patrząc na nazwiska – Serbowie wydają się być groźniejsi od Słoweńców – Momir Ilić i Marko Vujin to gwiazdy światowego szczypiorniaka. Tyle że skład złożony z gwiazd, to jeszcze nie drużyna. W przypadku reprezentacji Serbii reguła ta daje o sobie znać dość często – ostatnio na IO w Londynie, gdzie odpadli po fazie grupowej.

Do polskiej ekipy dołączyli już Piotr Grabarczyk i Marcin Lijewski. Jeden z nich zastąpi kontuzjowanego Mariusza Jurkiewicza.

***

Początek meczu o 20:15. Transmisja w TVP 2. Więcej o transmisjach TUTAJ

***

Wszystko o MŚ >>>

***

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!