Niezła Raja Casablanca nie dała rady Bayernowi, Klubowe MŚ rozstrzygnięte

Bayern Monachium wygrał w Marakeszu z Rają Casablanca 2:0 i zdobył tytuł Klubowego Mistrza Świata w piłce nożnej 2013. Bramki zdobyli w pierwszej połowie Dante i Thiago. Pod koniec meczu Raja stworzyła sobie kilka ciekawych okazji, czym mocno zdenerwowała trenera monachijczyków Pepa Guardiolę.

Właściwie od początku uwidoczniła się różnica poziomów między obiema ekipami. Bayern narzucił swoje tempo i już w siódmej minucie objął prowadzenie po strzale Dantego.

Na drugiego gola przyszło czekać kwadrans. Wówczas po zespołowej akcji monachijczyków piłkę do siatki Raji skierował Thiago Alcantara.

Bawarczycy w pełni kontrolowali sytuację, bardzo długo rozgrywając piłkę i czekając na pomyłki rywali, które stworzyłyby następne szanse na gole. Błąd i to bardzo poważny trafił się jednak bramkarzowi Bayernu – Manuelowi Neuerowi. Wybił on piłkę wprost pod nogi jednego z Marokańczyków i mógł tylko odprowadzić wzrokiem piłkę zmierzającą w kierunku pustej bramki. Na szczęście dla niemieckiego golkipera futbolówka minimalnie minęła słupek po zewnętrznej stronie. Zagranie to rozwścieczyło Pepa Guardiolę. Było to ostatnie godne uwagi wydarzenie pierwszej połowy, którą triumfatorzy UEFA Champions League wygrali 2:0.

Druga połowa toczona była w spokojnym, by nie powiedzieć sennym tempie. Bayern wciąż długimi minutami szanował piłkę, a Raja raczej nie kwapiła się do bardziej zdecydowanych ataków. Marokańczycy sporadycznie decydowali się na bardziej agresywny pressing i kilka minut przed końcem spotkania przyniosło im to wielką szansę na honorowe trafienie. Niestety dla nich Moutaouali „zgłupiał” pod bramką i zamiast trafić do siatki nad leżącym bramkarzem Bayernu, kopnął wysoko nad poprzeczką.

To nie był koniec stresujących sytuacji dla Guardioli. Minutę przed końcem Kachami wyszedł sam na sam z Neuerem. W końcowej fazie presję wywarł na nim jednak jeden z defensorów i jego strzał był zbyt lekki.