Nowa Magia zaczyna czarować, Heat nie dają szans

Orlando Magic (20-12) – Cleveland Cavaliers (8-23) 110-95

* Magic trafili aż 19 z 31 rzutów za trzy w tym meczu co daje niesamowitą skuteczność 61.3%. Jest to najlepszy wynik Orlando w tym sezonie. W 14 meczach sezonu 2010/11 Magic trafiali 10 i więcej „trójek”. Notują wtedy bilans 10-4

* do czwartej wygranej z rzędu niewiele dołożył Dwight Howard (12 pkt., 6 zb., 7 ast.), który w czwartej kwarcie z powodu problemów z faulami nie grał kiedy Magic wyszli z jednopunktowego prowadzenia na 102-85 czym uspokoili ten mecz

* tym razem najlepszym strzelcem „Magików” był wchodzący z ławki rezerwowych Gilbert Arenas. Agent-1 do 22 punktów dołożył 11 asyst, 6 zbiórek i 3 przechwyty. Był to najefektywniejszy występ byłego gracza Wizards od czasu jego transferu na Florydę

* Cavs przegrali 14. z ostatnich 15 meczów i kończą grudzień bilansem 1-13

* do składu Cavaliers po przerwie spowodowanej grypą powrócił Daniel Gibson i zanotował 15 pkt., 6 zb. i 4 ast. w 35 minut

New York Knicks (18-13) – Miami Heat (24-9) 98-106

* Heat wygrali pierwszą kwartę 34-18. Od stanu po 11 zanotowali run 23-4 i można śmiało powiedzieć, że ten mecz już wtedy był rozstrzygnięty. Oczywiście Knicks się starali. Dochodzili na 3,6 punktów, ale wtedy podopieczni Spoelstry włączali drugi bieg i odskakiwali

* w wygranej pierwszej kwarcie rządził i dzielił Zydrunas Ilgauskas. Big-Z zanotował wtedy 12 punktów i 9 zbiórek dominując totalnie walkę pod tablicami. W pierwszej ćwiartce Heat zdobyli aż 22 punkty z pomalowanego

* Dwayne Wade zanotował swój season-high 40 punktów z czego aż 15 w ostatniej kwarcie. Trafił 13 z 28 rzutów z gry i zebrał dodatkowo 9 piłek

* Heat zniszczyli Knicks pod koszem notując 50 zbiórek przy 32 Nowojorczyków

* przy stanie 97-93 na dwie minuty przed końcem meczu trener Miami otrzymał przewinienie techniczne za dyskusje z sędziami. Po chwili rzut wolny wykorzystał Raymond Felton (15 pkt., 5-13 FG, 5 ast.) i Knicks mogli liczyć na dogonienie rywali. W kolejnej akcji za trzy trafił jednak Wade, a faulowany przy rzucie zza linii Landry Fields (3 pkt., 1-6 FG, 7 zb.) chybił 2 z trzech prób i było właściwie po meczu

* 40 punktów zdobytych do przerwy przez Knicks to ich drugi najgorszy wynik w tym sezonie. Mniej zdobyli tylko wcześniej przeciwko Hawks – 38

* LeBron James i Chris Bosh zanotowali po 18 punktów i 10 zbiórek, a Bron dodał jeszcze 8 asyst

* Amare Stoudemire ponownie zdobył 30 punktów przy 23 rzutach

* Knicks powoli tracą siły grając przez większość minut swoją żelazną piątką. Rezerwowi w meczu z Heat na parkiecie przebywali tylko 48 minut. Jeśli D’Antoni ma zamiar grać tak do końca sezonu New York może nie dociągnąć nawet do gier posezonowych

Ważne wydarzenia na innych parkietach:

* Celtics pokonali Pacers 95-83 i mają bilans 4-1 kiedy grają ostatnio bez Rajona Rondo. Na parkiet powrócił już Jermaine O’Neal, ale w meczu przeciwko swojej byłej drużynie nie zachwycił. W 12 minut nie zdobył punktu i zebrał tylko 2 piłki. Inny gracz mający za sobą występy w barwach Indiany czyli Marquis Daniels zanotował 12 pkt., 5 zb., 4 ast. i 2 blk.

* Danny Granger rzucił dla Pacers 15 punktów, ale trafił tylko 5 z 21 rzutów z gry i ani jednego z sześciu za trzy

* Glen Davis zanotował 14 punktów i 4 zbiórki, a Celtics byli +23 kiedy przebywał na parkiecie. „Big Baby” staje się poważnym kandydatem do mina najlepszego rezerwowego ligi w tym sezonie

* Mavs grając bez Dirka Nowitzkiego przegrali w kiepskim stylu z Raptors 76-84.

* najlepszy mecz w lidze rozegrał rookie Raptors Ed Davis. Zdobył 17 punktów (6-8 FG), zebrał 12 piłek i zaliczył po 3 bloki oraz przechwyty

* najlepszym zawodnikiem Mavs był Jason Terry – 18 punktów, 6 asyst i 4 zbiórki

* Lakers polegli 82-97 w San Antonio i była to już ich 10. porażka w sezonie co tak wcześnie zdarzyło im się ostatnio w 2007 roku

* Spurs natomiast po tej wygranej notują bilans 27-4 co jest jednym z najlepszych startów w historii NBA

* bardzo znamienny dla tegorocznej sytuacji ekipy z San Antonio jest dorobek Tima Duncana. Zawodnik, który od lat był podporą i najlepszym zawodnikiem drużyny tym razem zdobył tylko 2 punkty (1-7 FG) w 29 minut. Okazuje się, że pałeczkę w Spurs przejmują inni zawodnicy i nie wychodzi im to na złe, a wręcz przeciwnie

* doskonale w tym sezonie gra Tony Parker (23 pkt., 10-18 FG), DeJuan Blair (17 pkt., 15 zb.) szybko dorasta do roli dominatora pod tablicami. Matt Bonner (8 pkt., 2-3 3PM) w każdej chwili i z każdej pozycji jest w stanie zaskoczyć swoim niepozornym rzutem zza łuku, George Hill (10 pkt., 9 zb., 4 blk., 3 ast., 2 prz.) staje się coraz lepszym obrońcą, który jest w stanie wywierać presję nawet na takim graczu jak Kobe Bryant (21 pkt., 8-27 FG)

* LAL rzucali na żenującej dla Mistrzów NBA skuteczności 35.4% (29-82 FG). Shannon Brown wchodząc z ławki podczas 21 minut na parkiecie spudłował 10 z 11 rzutów