Objawił się czarny koń – Włosi kolejną ofiarą Kostaryki

Kostaryka sprawiła kolejną sensację na mistrzostwach świata 2014. W Recife ofiarą tej drużyny zostali Włosi, którzy przegrali 0:1 po golu Bryana Ruiza. Wynik ten zapewnia Kostaryce awans do 1/8 finału i eliminuje z turnieju Anglię.

Pierwsza połowa toczona była w niezbyt szybkim tempie, które ustlili przede wszystkim ślamazarni Włosi. Przez całe 45. minut operowali oni piłką na własnej połowie, sporadycznie posyłając ją pod pole karne Kostaryki. Złośliwie można stwierdzić, że ten sposob gry przyniósł więcej okazji dla rywali niż dla ekipy Cesare Prandelliego. Italia miała dwie szanse na zdobycie gola, obie zmarnował jednak Mario Balotelli. Z minuty na minutę rosła też śmiałość ekipy Luisa Pinto, która czyhała na straty Włochów w środku pola i wyprowadzała kontry. Po jednej z nich w 43. minucie Joel Campbell był faulowany w polu karnym, ale przewinienia tego nie odgwidał sędzia. Drużyna z Ameryki Centralnej odpowiedziała na to najlepiej jak mogła – zamiast awantury, odebrał piłkę, dośrodkowała w pole karne i strzeliła gola. Asystę zaliczył Junior Diaz, a do siatki trafił Bryan Ruiz.

Po przerwie Włosi nie zmienili wiele w swojej grze. Wciąż nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie ambitnej i agresywnej defensywy przeciwników. Wynik 0:1 utrzymał się do końca i Kostaryka mogła świętować sensacyjny awans do 1/8 finału z grupy śmierci, w której miała przegrać wszystkie spotkania. Włosi by uratować się przed odpadnięciem, będą musieli w meczu z Urugwajem wywalczyć przynajmniej jeden punkt.