Odważna decyzja Kruczka – Ziobro poza składem na dużą skocznię

Jan Ziobro nie znalazł się w składzie reprezentacji Polski na kwalifikacje do konkursu o mistrzostwo świata na dużej skoczni w Falun. Zawodnik kiepsko spisywał się na treningach i nie pomogło mu nawet ósme miejsce na skoczni normalnej. 

Łukasz Kruczek musiał wybrać pięciu skoczków na środowe kwalifikacje, co oznacza, że jeden z zawodników obecnych w Falun musiał zostać pominięty w tej selekcji. Padło na Jana Ziobrę i bez znaczenia był fakt, że na obiekcie HS100 zajął on ósme miejsce.

Na treningach na dużej skoczni bez zarzutów spisywali się czterej z sześciu Polaków – Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Klemens Murańka. Ich obecność w składzie nie może zatem dziwić. O piąte miejsce walczyli do końca, czyli do trzeciej wtorkowej serii treningowej, Aleksander Zniszczoł i Jan Ziobro. Ostatecznie szkoleniowiec naszej drużyny zdecydował się postawić na Zniszczoła.

Kwalifikacje planowane są na środę, na godzinę 17:00. Walka o medale w czwartek o tej samej porze.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz